google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Знімаємо напад мігрені

Шевченко Анастасія
Оригінал допису

Як ефективно зняти напад мігрені?

Декілька основних правил:

✨ Знати свій вид головного болю. Якщо у вас давно болить голова, а точного діагнозу немає і ви взагалі не впевнені чи це мігрень - бігом до невролога!

✨ Приймати препарат на початку нападу мігрені!

В ідеалі, таблетки завжди з собою, відчули що починається напад - випили таблетку (в ідеалі в перші 30 хвилин).

✨ Не терпіти!

Для мігрені «почекаю, саме пройде» - не варіант, не пройде. Просто потім напад буде зняти в рази важче.

✨ Є нудота і блювання? Прийміть (чи введіть) відповідний препарат - так не буде шансу, що знеболюючий препарат «вийде назад», так і не засвоївшись.

✨ У вас мігрень з аурою?

Якщо відчули ауру, не приймайте ліки, дочекайтесь початку головного болю.

✨ Ведіть щоденник болю і відслідковуйте кількість прийнятих таблеток на місяць. Для простих НПЗП (наприклад ібупрофен) - до 15. Для комбінованих (наприклад цитрамон) - до 10. Триптани - 9 таблеток максимум.

Тепер детально про таблетки💊

✨ Починаємо лікування завжди з простих НПЗП (ібупрофен, напроксен, аспірин) у відповідній дозі. Часто пацієнти кажуть, що ібупрофен не допомагає, але доза 200-400 мг для лікування мігрені зачасту просто занизька. Радимось з лікарем і підбираємо відповідне дозування.

✨Комбіновані НПЗП (мають не один складник, а ще і додаткові. Наприклад, улюблений цитрамон (аспірин + парацетамол + кофеїн), або ібупрофен+парацетамол) - пробуємо при умові, що один НПЗП ефективно вже не знімає біль.

Будь ласка, не приймайте спазмалгон при головному болю, особливо якщо доводиться це робити часто - анальгін є небезпечним препаратом!

✨ Триптани (суматриптан, ризатриптан, золмітриптан, елетриптан) - специфічні та високоефективні препарати для зняття саме нападів мігрені. Призначаємо коли НПЗП не дають достатнього ефекту.

Часто можуть мати побічні дії, але зазвичай вони не є суттєвими, щоб відмовитись від прийому, бо позитивний ефект переважає.

Золмітриптан є у формі назального спрея (варіант для тих, хто страждає від блювання при нападах).

✨ НПЗП+триптан - варіант, коли випробували все, але попередні схеми не дали результату.

А яким препаратом ви знімаєте мігрень?

Про який хочете дізнатись більше?