ПАЛІННЯ І АУТОІМУННІ ЗАХВОРЮВАННЯ
Пам’ятаєте ми з вами говорили, що на аутоімунні ревматичні захворювання впливають як генетичні фактори, так і фактори навколишнього середовища? #drzaichkok_терміни
Так от, було доведено, що ПАЛІННЯ тютюну ПОВ‘ЯЗАНО з розвитком ревматичних захворювань: системного червоного вовчаку та ревматоїдного артриту (РА). Взаємодія з генетичними факторами створює ЗНАЧНИЙ сукупний РИЗИК розвитку захворювання.
Але це не все.
Паління впливає на перебіг і на результат ревматичних захворювань:
✏️збільшує ризик шкірних проявів та нефриту при системному червоному вовчаку,
✏️ревматоїдних вузликів та множинного ураження суглобів при ревматоїдному артриті
Відомо, що куріння модулює імунну систему за допомогою багатьох механізмів:
✏️індукція запальної реакції,
✏️пригнічення імунітету,
✏️зміна балансу цитокінів,
✏️індукцію апоптозу та пошкодження ДНК, що призводить до утворення анти-ДНК антитіл.
Однак ні один з цих механізмів не був пов’язаний з жодною з аутоімунних хвороб, що ускладнює повне розуміння „ефекту тютюнопаління”.
Подальші дослідження, можливо з використанням тваринних моделей, необхідні для аналізу точного впливу куріння на кожну хворобу окремо.
Так, ми не знаємо як саме реалізуюється цей негативний вплив, але ми точно знаємо, що ПАЛІННЯ ПОГІРШУЄ ПЕРЕБІГ РЕМАТИЧНИХ ХВОРОБ ТА ЗНИЖУЄ ПРИХИЛЬНІСТЬ ДО ЛІКУВАННЯ.
І та дам: ПАСИВНІ КУРЦІ
Курці, які не піддавались пасивному курінню, мали в 1,38 разів вищий ризик розвитку РА.
У тих, хто ніколи не палив, але БУВ ПАСИВНИМ КУРЦЕМ у ДИТЯЧОМУ віці ризик розвитку РА був у тому ж діапазоні, ЯК І ПРИ АКТИВНОМУ ПАЛІННІ у дорослих- в 1,43 рази вищим!
Тож робіть висновки: варто чи ні.
Особливо вигул малюків із цигаркою в зубах над люлечкою.
Бережіть себе! І зізнавайтесь: палите самі чи вас «окурюють»? 🙈
Обійняла, @dr.zaichkok ❤️
За матеріалами:
Harel-Meir, M., Sherer, Y. & Shoenfeld, Y. Tobacco smoking and autoimmune rheumatic diseases. Nat Rev Rheumatol 3, 707–715 (2007). https://doi.org/10.1038/ncprheum0655
Hussain, M.S., Tripathi, V. Smoking under hypoxic conditions: a potent environmental risk factor for inflammatory and autoimmune diseases. Military Med Res 5, 11 (2018). https://doi.org/10.1186/s40779-018-0158-5
Seror R, Henry J, Gusto G, Aubin HJ, Boutron-Ruault MC, Mariette X. Passive smoking in childhood increases the risk of developing rheumatoid arthritis. Rheumatology (Oxford). 2019 Jul 1;58(7):1154-1162. doi: 10.1093/rheumatology/key219. PMID: 30124939.