google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Гіперпігментація

Саксонік Юлія
Оригінал допису

Гіперпігментація – це порушення синтезу меланіну, за якого цей пігмент виробляється в надлишковій кількості та відкладається на окремих ділянках шкіри. На шкірі це явище проявляється темними (коричневими чи сіруватими) плямами на обличчі, руках або інших відкритих ділянках тіла.

💜👈🏻 | збережи, щоб потім не шукати та дайте відповідь у коментах, чи юзаєте spf?

Отже, що викликає пігментацію шкіри?

Відтінок вашої шкіри є результатом складного процесу, під час якого спеціальні клітини всередині зовнішнього шару шкіри, які називаються меланоцитами, виробляють меланін. Усередині цих спеціальних клітин шкіри знаходяться органели (або міні-органи клітини), які називаються меланосомами.

Варіації кольору вашої шкіри залежать від кількості, розміру та функціонування цих крихітних фабрик меланіну.

[ Гортайте слайдер, щоб отримати мої рекомендації щодо догляду та косметосу >>> ]

Існує два основних типи меланіну:

Еумеланін має коричневий і чорний колір і захищає вашу шкіру. Це досягається шляхом обмеження кількості шкідливих ультрафіолетових (УФ) променів, які можуть проникати та захоплювати активні радикали, які, якщо їх залишити, можуть пошкодити ваші клітини та ДНК і потенційно призвести до хронічних захворювань, таких як рак.

Феомеланін, з іншого боку, має жовтий і червоний колір. На відміну від еумеланіну, феомеланін забезпечує дуже слабкий захист від УФ-променів і може фактично підтримувати виробництво реактивних кисневих радикалів і пошкодження, яке вони завдають.

Пігментація вашої шкіри визначається балансом цих типів меланіну у вашій шкірі >>>>

🎠 Гіперпігментація поділяється на кілька різних типів. До найпоширеніших відносяться:

• Мелазма також є потемнілою ділянкою шкіри на обличчі. Якщо у вас мелазма, вона виглядатиме як дзеркальне відображення на кожній стороні вашого обличчя. Ці плоскі темні плями суцільні і мають чітко окреслену межу.

Зазвичай мелазма виникає на щоках, навколо очей або на верхній губі.

Причина не зовсім відома, але вона пов'язана з генетикою та гормонами, оскільки це одна з тих неприємних речей, які часто виникають під час вагітності.

Як і майже всі проблеми гіперпігментації, вплив сонця погіршує 11.

• Постзапальна гіперпігментація: цей тип описує темні плями або ділянки знебарвленої шкіри, які виникають після певного типу травми шкіри. Часто це плями після акне, ранових процесів на шкірі, подразнення, гормональних змін, впливу певних ліків, або після естетичної процедури шкіри, як-от дермабразія, лазерний чи хімічний пілінг

• Вікові плями (старече лентиго). Ці коричневі плями спричинені впливом сонця. Найчастіше вони зустрічаються у людей старше 40 років. Зазвичай ви помічаєте їх на частинах тіла, на які потрапляє найбільше сонця, наприклад на обличчі, тильній стороні долонь, плечах або передпліччях

• Веснянки - пігментні плями, які не виступають над рівнем шкіри і мають різні колірні відтінки: блідо-жовті, світло- коричневі, жовто-коричневі, темно-коричневі. Форма їх кругла або овальна, інтенсивність забарвлення може бути нерівномірною, контури - неправильні.

Розташовуються на відкритих ділянках шкіри: ніс, щоки, скроні, передпліччя і кисті.

Вони бліднуть взимку. Однак навесні вони знову стають помітними

Переважно вони бувають у людей з ніжною, білою шкірою.

Причини гіперпігментації

Гіперпігментація спричинена надмірним виділенням меланіну, який є пігментом, що надає вашій шкірі колір. Вона виникає по багатьом причинам, розберемо основні

• Вплив сонця викликає загальне потемніння шкіри. Це відбувається тому, що ультрафіолетові промені подразнюють шкіру та активують меланосоми, що, у свою чергу, призводить до появи темних плям.

• Гормональні зміни (прийом КОКів, вагітність і менопауза ] також призводять до гіперпігментації. Зокрема, коливання рівня жіночих статевих гормонів (естрогену та прогестерону) може спровокувати зміни кольору шкіри, такі як мелазма.

• Травма шкіри або запалення в будь-якій формі також може призвести до гіперпігментації. Акне, порізи, рани, тертя, укуси комах або екзема — усі ці стани провокують запалення. В результаті активується меланін, що провокує появу темних плям після загоєння

• Згідно з деякими дослідженнями, стрес може спровокувати зміну кольору шкіри через активацію рівня кортизолу. (гормону стресу).

Експерти припускають, що виділення надмірної кількості цього гормону може спровокувати підвищений рівень меланіну, що призведе до гіперпігментації.

• Деякі види ліків також можуть призвести до гіперпігментації. До них належать антибіотики, нестероїдні протизапальні препарати (НПЗЗ), протималярійні препарати, протисудомні препарати, гормональні протизаплідні таблетки та ліки, які підвищують чутливість вашої шкіри до сонячного світла, наприклад ретиноїди та деякі ліки від артеріального тиску

Про все це є детальніше в моєму гайді.

Лікування гіперпігментації

Ефективність лікування гіперпігментації залежить від причини зміни кольору.

Дерматолог діагностує та лікуває будь-яку першопричину вашої гіперпігментації. Перш ніж рекомендувати конкретне лікування, я враховую такі фактори, як тон вашої шкіри, наскільки гіперпігментація глибоко знаходиться, також зясовую будь-які тригери гіперпігментації або фактори ризику, які у вас можуть бути.

Після цього я можу порекомендувати один або комбінацію різних варіантів лікування гіперпігментації, включаючи:

• Безрецептурні місцеві препарати: до складу цих продуктів часто входять такі інгредієнти, як азелаїнова кислота, койєва кислота, гліколева кислота та вітамін С, ніацинамід, арбутин які допомагають зменшити темні плями. Вони також можуть допомогти уповільнити вироблення меланіну, який стоїть за гіперпігментацією

• Засоби для місцевого застосування, що відпускаються за рецептом: [ в Україні без, а даремно) топічні ретиноїди та гідрохінон. Гідрохінон вважається золотим стандартом для лікування гіперпігментації. Зазвичай використовується в концентраціях 2-4%. Клінічні дослідження свідчать про чудову реакцію, викликану 2% гідрохіноном. Вищі концентрації ефективні, але можуть викликати подразнення.

Колеги точно згадають формулу Клігмана

АЛЕ!!

Гідрохінон може викликати пошкодження ДНК, як продемонстрували дослідження, проведені на моделях і культурах гризунів. Цей канцерогенний ефект викликає занепокоєння щодо його використання, тому the FDA banned the product for over-the-counter sale in 2020. It is banned in the EU, Australia, and Japan.

• Хімічний пілінг

• Мікродермабразія

• Мікронідлінг

• Лазерна та світлова терапія

Залежно від причини вашої гіперпігментації та ступеня тяжкості вашої ситуації, деякі варіанти лікування можуть зайняти від трьох місяців до одного року,

Це інформація для колег, у кого пацієнти після 2 тижнів користування кремом чи 2 процедур пілінгу верещать: " А де результат, на що я витрачаю кошти"

Профілактика

спф + все те, що ви читали раніше в дописах та в моєму гайді