Абдомінальне ожиріння, або вісцеральне ожиріння – накопичення жирового прошарку в області живота і попереку. Найчастіше асоціюється з набором ускладнень для здоров’я.
Прошу підтримати блог і накидати лайків та коментарів. Вам не складно, а мені приємно, що мою роботу цінують
Отже, продовжуємо: абдомільне ожиріння є складовою метаболічного синдрому
І - так. Він є у багатьох із вас.
Абдомінальний тип ожиріння поділяється умовно на:
• першу стадію, коли обхват талії у жінок більше 80 см, у чоловіків - більше 95;
• другу - ОТ у жінок більше 85, у чоловіків від 95 до 103 см;
• третю - ОТ у жінок – 89 і більше, у чоловіків – 105 і більше.
Абдомінальне ожиріння є найнебезпечнішим в порівнянні з іншими типами ожиріння, тому що асоціюється з відкладенням жиру на органах черевної порожнини і спричиняє ряд серйозних проблем, а вісцеральна жирова тканина є ендокринним органом, який активно виробляє низку агресивних речовин.
Розрізняють також підшкірний та внутрішньочеревний або вісцеральний тип накопиченя (це жир, який оточує ваші органи) Також варто памятати, що АО може бути як у чоловіків, так і у жінок
Але ви маєте розуміти, що жир на животі є у всіх, навіть у тих, хто має виражений прес.
Це нормально. Жир є важливою частиною людського тіла. Важить кількість його та локалізація.
Причини абдомінального ожиріння:
• нераціональне харчування і переїдання;
• малорухливий спосіб життя;
• порушення функції гіпоталамуса;
• хронічна перевтома, стреси;
• зниження тестостерону;
• спадкова схильність;
• прийом гормональних препаратів
Причиною розладу у жінок найчастіше є порушення з боку гормонального фону під час періоду вагітності або менопаузи. Порушення можуть спричиняти не тільки ожиріння, але і цукровий діабет, патології зі сторони серцево-судинної та репродуктивної систем. Чоловіки більш схильні до абдомінального ожиріння, оскільки даний вид є різновидом андроїдного типу
СИМПТОМИ АБДОМІНАЛЬНОГО ОЖИРІННЯ
Основною ознакою є підвищене накопичення жиру в області живота та верхньої частини тулуба. Об'єм талії збільшується, при цьому інші частини тіла мають жировий прошарок в межах норми.
Також може бути підвищення артеріального тиску, виникнення задишки навіть при незначних навантаженнях, розлад сексуальної активності, депресивний стан, ночами таких пацієнтів зазвичай турбує апное та зниження працездатності.
Лікування
Абдомінальне ожиріння 1 ступеня не потребує хірургічного втручання та може бути усунене за допомогою консервативного лікування, низькокалорійної дієти та фізичних навантажень. Пацієнту залежно від виявлених порушень призначаються препарати, що коригують вуглеводний та ліпідний обмін, гормональний фон та ін.
Більш серйозні ступені ожиріння лікують за допомогою баріатричних операцій
Щоб підтримувати своє здоров'я, експерти рекомендують принаймні 30 хвилин помірних фізичних вправ принаймні 5 днів на тиждень. Це 150 хвилин на тиждень, які ви можете розділити на 30 хвилин на день або за іншим планом, який підходить для вашого розкладу.
• Тренування низької інтенсивності, як-от легка йога або легка прогулянка, ймовірно, не приведуть вас до мети. Вам потрібні помірні та інтенсивні рухи. Те, що вважається помірним або інтенсивним, залежить від рівня вашої фізичної підготовки.
• Дієтичний режим: немає продуктів, які спалюють жир на животі, і немає чарівної дієти від жиру в животі. Тож забудьте про те, що ви чули про яблучний оцет чи протеїнові коктейлі. Так само не існує фізичних навантажень, які "худнуть" живіт виключно.
Загалом, щоб схуднути, вам потрібно буде досягти енергетичного дефіциту, їсти та пити менше калорій, ніж ви спалюєте, а потім налаштуватися на тривале збереження ваги.
• Розчинна клітковина уповільнює травлення та може допомогти знизити рівень холестерину та цукру в крові. Ви знайдете її в вівсі, горосі, квасолі, яблуках, цитрусових, моркві, ячмені та подорожнику.
Експерти рекомендують отримувати 14 грамів клітковини на 1000 калорій. Це 28 грамів клітковини на день, якщо ви отримуєте 2000 калорій щодня.
• "Недостатня кількість сну, яка становить 7-8 годин на добу, пов'язана зі збільшенням маси вісцерального жиру», — каже Шеррі Каданга, доктор медичних наук, кардіолог і доцент медичного центру Університету Вермонта в Південному Берлінгтоні. «Якщо вам не вистачає сну, ви маєте набагато вищий ризик мати вісцеральний абдомінальний жир порівняно з тими, хто має нормальний режим сну».
А кортизол?
• Кортизол сам по собі сприяє збільшенню ваги
Але він може стимулювати ваш апетит і спонукати вас до солодкої, жирної та солоної їжі. Це може пояснити, чому стрес спонукає багатьох людей тягнутися до комфортної їжі, а не до здорового вибору.
• Для здоров'я ваш розпорядок дня має включати дії для зняття стресу, наприклад відпочинок або розваги з друзями та родиною, Фізичні вправи та хобі, які вам подобаються.
Скільки жиру на животі занадто багато?
«Грушоподібна форма» - більші стегна та більша середина - вважається здоровішою, ніж «яблукова форма», яка описує ширшу лінію талії.
Єдиний спосіб напевно дізнатися, яка частка вашого жиру припадає на підшкірну чи вісцеральну це МРТ. Але розмір вашої талії дасть вам уявлення про те, чи є у вас нездорова кількість вісцерального жиру.
Здорові показники це розмір вашої талії, який менше 35 дюймів, якщо ви жінка, і менше 40 дюймів, якщо ви чоловік.
Ось як перевірити себе в домашніх умовах: стоячи, оберніть мірну стрічку навколо талії це трохи вище пупка. Перш ніж перевіряти показник, переконайтеся, що стрічка рівномірно обернута навколо талії