🍋Вітамін С
Є гарним каталізатором для засвоєння заліза, яке потрібне при анемії. Саме тому продукти, багаті на залізо, варто запивати не кавою чи чаєм, а краще апельсиновим або грейпфрутовим соком. М'ясо вживайте у компанії зі шпинатом або будь-якою іншою зеленню.
🔵 Засвоєнню цинку організмом перешкоджають кальцій та залізо. Тому, необхідно приймати препарати заліза/кальцію і цинку у різний час.
☕️ Кофеїн
Кофеїновмісні напої (кава, навіть чорний і зелений чай) знижують засвоєння заліза, калію, цинку, кальцію. Таким чином слід розділяти вживання добавок із цими мікроелементами та каву/чай у часі не менше 2 годин.
💊Магній
Погано сумісний з фосфором, залізом та марганцем (а також у великих кількостях з кальцієм). Підвищена кількість магнію призводить до дефіциту кальцію та фосфору. У регуляції тонусу судин іони магнію та кальцію діють як антагоністи: кальцій відіграє провідну роль у скороченні гладких м'язів кровоносних судин, а магній, навпаки, в їх розширенні, сприяє засвоєнню кальцію і фосфору.
🥛 Молоко та молочні продукти
Не слід поєднувати їх вживання з прийомом вітамінів і мінералів – почекайте 4-6 годин, щоб речовини встигли засвоїтися організмом.
🟡 Кальцій є антагоністом натрію, фосфору, цинку та заліза. Надлишок магнію, заліза та фосфору призводить до дефіциту кальцію.
🥃🚬 Алкоголь, нікотин
Алкоголь ''вимиває'' з організму вітаміни А, групу В, а також кальцій, цинк, калій, магній. Нікотин – руйнує вітаміни А, С і селен.
ℹ️ Зауважу, що прийом вітамінів та мікроелементів необхідний у разі підтвердженого їх дефіциту. Прийом мікроелементів і вітамінів окремо дозволяє не тільки дотримуватись їх сумісності, але й уникнути їх передозування з нутрієнтами, які ви отримуєте в достатній кількості з їжею. Але це не може бути безконтрольний прийом у величезних дозах, адже, як бачите, надлишок одних мікроелементів веде до дефіциту інших.
Цікаво? Ставте +