google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Про уколи

Щербина Давид
Оригінал допису

🆘Друзі, все що можна пити в таблетках – треба пити в таблетках. Не треба робити зайві дірки в тілі, бо у нас з цим культ садо мазо.

👉 Є дійсно деякі ліки які потребують ін’єкційного введення, але значна частина того, що призначають пацієнтам – мають вибір, таблетки чи уколи. Коли є вибір і мова не йде про невідкладну терапію – треба обирати таблетки.

❗️Таблетки не менш ефективні!

❗️Вони подіють повільніше на пів години ніж укол, але будуть діяти точно так само.

🟢 Приведу болючий для мене особисто приклад, з яким борюсь роками:

Пацієнтам з болем в спині абсолютна більшість неврологів призначають протизапальні саме в уколах. Чомусь багато хто вважає, що це ефективніше і менше діє на шлунок. 🤷‍♂️

✅Це рівень медичного універу, 3й курс, фарма:

💊Протизапальні потрапляють в кровообіг ➡️ інгібують циклооксигеназу (ЦОГ) ➡️ це призводить до низки спецефектів, одне з яких зниження рівня простагландинів (вони приймають участь в захисті слизової оболонки ШКТ ➡️ через це, при систематичному прийомі слизова шлунку та кішківника може пошкоджуватись. Так працює будь який ібупрофен, диклофенак, німесил тощо.

❗️Але, ще раз, побічна дія на шлунок саме СИСТЕМНА, не місцева, препарат все одно потрапить в кровообіг, і все одно буде діяти на шлунок, спосіб введення не має значення.

🤷‍♂️Також протизапальні часто рекомендують в свічках, логіка наскільки я розумію така:

Оскільки болить поперек – вводимо ближче до поперека, буде краще допомагати.

Особливо часто цим зловживають урологи, типу ближче до місця введення – знач краще знеболить – це просто збочення, не інакше.

✅Біодоступність ліків в таблетках дійсно може відрізнятись порівняно з уколами. Деякі таблетки потрапляють в системний кровообіг в меншій концентрації, але коригується це збільшенням дозування або частішим прийомом, і насправді, необхідність такого коригування виникає відносно рідко.