Часті ангіни можуть виникати через непроговорені образи.
Захворювання шкіри - через нестачу материнської любові.
Проблеми зі щитовидною залозою, якщо ви весь час кудись спішите.
А зір падає, коли ви не хочете когось бачити…
Так працює психосоматика?
Ні, люди.
ТАК ПРАЦЮЮТЬ ШАХРАЇ ТА ПСЕВДОСПЕЦІАЛІСТИ😳
Те, що написано на початку цього допису - повна нісенітниця, на яку я натрапила одразу, як ввела слово «психосоматика» в пошуковому рядку інстаграму.
На жаль, така «психосоматика» зараз дуже поширена і «спеціалістів» після 3-денних курсів в інстаграмі, які готові вилікувати ваш хронічний артрит через проговорення конфліктів з мамою дуже і дуже багато.
Не ведіться на це, так наш організм не працює.
То чи існує психосоматика?
Так.
В першу чергу, при розладах з соматичними симптомами, коли людина має справжні тілесні скарги (хронічний біль, наприклад в спині або тазовий, постійне запаморочення, розлади ШКТ та ін.) на фоні надмірної тривоги, що не підтверджуються жодним обстеженням і не відповідають критеріям інших діагнозів.
Або ж коли людина надає нормальним симптомам, що виникають за певних умов (посилене серцебиття, шкірні реакції, робота кишківника і т.д) надмірного значення і розцінює це як симптом хвороби, при розладі тривоги за здоровʼя. Тоді рівень тривоги зростає, внаслідок чого, відповідні симптоми теж посилюються.
При конверсійних розладах, коли без обʼєктивної на те причини, у людини виникають неврологічні симптоми (слабкість в кінцівках, патологічні рухи, наприклад, тремор, розлади ходи, порушення мовлення, порушення чутливості чи судоми).
Тоді ми виключаємо обʼєктивні причини симптомів, пояснюємо людині їх природу, встановлюємо відповідний діагноз і лікуємо (найчастіше це антидепресанти та/або психотерапія).
Все. Магії, як бачите тут немає. Зате є чіткі критерії діагнозів і науково доведені методи лікування.
Який найтупіший міф про психосоматмку ви чули?
Залишайте коментарі, посміємося разом🙈⬇️