Інколи ви пишете у дірект, щоб я порекомендувала вам препарат заліза. Так, дійсно, дефіцит заліза аж ніяк не лікується їжею, це найпоширішіний дефіцит серед інших. Але є декілька нюансів чому я не можу вам просто написати препарат без детальної консультації.
Поясню чому 👇🏼
✔️ треба встановити причину низького запасу заліза
Так, для жінок репродуктивного віку частіше причина саме у фізіологічній крововтраті - менструаціях. Або, наприклад, через те, що дуже погане харчування та у раціоні не вистачає продуктів, які містять добову кількість заліза. На консультаціях ми з вами обов’язково обговорюємо ваші менструації та продукти харчування, які треба збільшити у раціоні з метою профілактики залізодефіцита.
✔️ може знадобитись додатково консультація гінеколога або гастроентеролога
Якщо у вас рясні місячні або короткі цикли - спочатку до гінеколога на консультацію, а вже потім лікувати дефіцит заліза. Якщо там лікувати нема чого, а це ваша фізіологічна норма, то гінеколог може рекомендувати КОК або інший метод. Це зменьшить крововтрату та попередить залізодефіцит.
Або у вас є захворювання шлунково- кишкового тракту, тобто порушення засвоєння заліза. Спочатку треба пролікуватись у гастроентеролога тому що, наприклад, колонізація Helicobacter Pylori може погіршити засвоєння заліза і збільшити його втрату, що знову спричинить дефіцит заліза.
✔️ я завжди дивлюсь не тільки феритин але й клінічний та біохімічний аналіз крові
По-перше, разом з дефіцитом заліза може бути дефіцит віт В 12. По-друге, анемія може бути наслідком захворювання нирок та печінки! Та тут взагалі ні про яке лікування без встановлення діагнозу та причини анемії не може йти мови.
✔️деяким я раджу продовжити профілактичний прийом заліза, що б підтримувати рівень заліза та феритину
Не всім підряд це потрібно, але є ряд жінок, наприклад, з рясними менструаціями або обмеженним харчуванням ( вегани/ вегетаріанці). Або ті хто має підвищене фізичне навантаження - спортсменки, тренера. Чи ті у кого є генетична схильність до дефіциту заліза. Можна продовжити прийом заліза та фолієвої кислоти за спеціальним режимом весь репродуктивний період з метою профілактики.
Ви повинні знати, які можуть бути побічні дії при прийомі препаратів заліза.
Зазвичай це нудота, закрепи та неприємні відчуття у епігастрії.
Інколи блювання та нестерпний біль у шлунку. Тому на консультаціях я попереджаю, що треба робити у тому чи іншому випадку.
А який у вас рівень феритину? Пишіть у коментарях.