Про головне по темі 👇
✅ АІТ- це захворювання щитовидки, викликане аутоімунними змінами структури залози, яке призводить до гіпотиреозу.
❗️АІТ сам по собі не викликає випадіння волосся та алопецію, безпліддя, погане самопочуття, хронічну кропів’янку та інші висипи на тілі, тощо.
Лише якщо вже розвинувся ГІПОТИРЕОЗ - дефіцит гормонів щитовидки, який легко діагностується по аналізу ТТГ.
Якщо ваш ТТГ сьогодні високий - як правило, вище 10 ❗️, то лише в цьому випадку ми можемо казати, що всі ваші скарги дійсно пов‘язані з АІТ.
Якщо ж ви роками приймаєте гормонозамісну терапію і у вас абсолютна норма по гомонах, то ні, друзі, шукайте іншу причину ваших скарг!
❗️Антитіла - це не гормони і вони ні на що не впливають.
Щитовидну залозу атакують Т-лімфоцити, аж ніяк не антитіла, як багатьом здається!
Активне руйнування клітин ЩЗ призводить до потрапляння в кров її частин і до них утворюються антитіла - антитіла до тиреопероксидази та тиреоглобуліну. Тому антитіла в крові з'являються і наростають вторинно ☝️
✔️ Саме тому ми не лікуємо антитіла! Рівень антитіл не каже про швидкість процесів та не впливає на прогноз. Ви можете бути абсолютно здоровим носієм антитіл і ніколи не мати АІТ та гіпотиреоз.
❗️Тому наявність антитіл - не дає нам право встановити діагноз АІТ. Так само, як і зміни на УЗД по типу АІТ- не є діагнозом! Це лише опис структури вашої щитовидки.
✔️ Діагноз АІТ встановлюється за наявністю високого ТТГ ( гіпотиреоз), наявністю підвищених антитіл до ТПО або ТГ та змін по УЗД по типу аутоімунного тиреоїдиту.
За статистикою, лише у 10-30% людей з підвищеними антитілами та відповідним змінами структури ЩЗ будуть мати гіпотиреоз та потребувати лікування!
І до речі, при АІТ антитіла можуть бути в нормі у 10% людей ☝️
Тому вони здаються виключно, коли є підвищення ТТГ і треба цей діагноз підтвердити.
✔️ Нагадую, що антитіла не лікуються та не потребують динамічного контролю, тим паче, якщо ви вже приймаєте гормонозамісну терапію.
Чекаю на ваші питання в коментарях, чи все будо зрозуміло?