google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Анорексія та серце

Самусенко Оксана
Оригінал допису

Вплив анорексії на серце

Нервова анорексі‌я — психічний розлад харчової поведінки з критичним зниженням споживання їжі та маси тіла, часто небезпечним для життя, тяжкою втратою апетиту.

🫀Брадикардія

🔸️При анорексії організм зменшує базальний рівень метаболізму щоб заощадити енергію. Це призводить до зменшення потреби у серцевому викиді та, відповідно, уповільнення серцевого ритму.

🔸️Знижується активність симпатичної нервової системи та посилюється тонус парасимпатичної нервової системи.

🔸️Брадикардії сприяють також гіповолемія, електролітні порушення, гормональні зміни (зниження рівня тиреоїдних гормонів (синдром низького Т3) та кортизолу при анорексії сприяє уповільненню обміну речовин і частоти серцевих скорочень).

🫀Гіпотензія, часто ортостатична гіпотензія

🔸️Люди з анорексією часто обмежують споживання води, що призводить до дегідратації.

🔸️Нестача калорій і білків зменшує синтез альбуміну, що призводить до зниження онкотичного тиску та втрати рідини в інтерстиціальний простір.

🔸️Атрофія серцевого м'яза зменшує силу серцевих скорочень і хвилинний об’єм кровообігу, що сприяє зниженню артеріального тиску.

🔸️Дисфункція вегетативної нервової системи ускладнює підтримання тиску при переході з горизонтального положення у вертикальне.

🔸️Зниження рівня тиреоїдних гормонів (гіпотиреоз) уповільнює обмін речовин, зменшує серцеву продуктивність і призводить до зниження тиску.

🔸️Гіпокортицизм (зниження кортизолу) знижує реакцію судин на вазоконстрикторні сигнали, що сприяє гіпотензії.

🔸️Зниження м’язового тонусу судин через дефіцит енергетичних і білкових ресурсів ослаблює стінки судин.

🫀Аритмії

Гіпокаліємія, гіпомагніємія, гіпонатріємія та лужний алкалоз внаслідок блювання, дегітратація на тлі постійного вживання проносних та діуретиків, подовження інтервалу QT на ЕКГ зумовлюють різноманітні порушення серцевого ритму

🫀Набряки

Виникають у звʼязку з втратою білка та гіпоальбумінемією. Можливий також перикардіальній випіт.

🫀Пролапс мітрального клапану

🔸️ Недостатнє харчування призводить до втрати м'язової маси серцевого м'язу, що може змінити структуру серця і порушити геометрію та нормальне функціонування мітрального клапана.

🔸️ Анорексія може викликати дисбаланс у колагенових волокнах, що ослаблює опору структур клапанного апарату, що робить стулки клапана більш гнучкими і схильними до пролапсу.

🔸️ Дефіцит естрогенів, який часто спостерігається при анорексії, може погіршити стан сполучної тканини. Це сприяє ослабленню хорд, які підтримують мітральний клапан.