google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Про глютен

Фармага Марта
Оригінал допису

🌾 Вплив глютену на здоров’я людей без целіакії🌾

Глютен — це білок, що міститься у пшениці, житі та ячмені. Для людей з целіакією він є серйозною загрозою, але чи варто уникати глютену тим, хто не має цього захворювання?

✔️Немає целіакії, але є чутливість: Деякі люди мають непереносимість глютену або чутливість до нього, навіть без діагностованої целіакії. Це може викликати симптоми, такі як здуття, біль у животі, головний біль і втому.

✔️Можливі переваги відмови: Відмова від глютену може покращити самопочуття у тих, хто має чутливість до нього. Але важливо пам’ятати, що безглютенова дієта не є автоматично здоровішою. Часто безглютенові продукти містять більше цукру та жирів для компенсації смаку.

✔️Брак необхідних поживних речовин: Виключаючи глютен, ви можете втратити важливі джерела клітковини, вітамінів та мінералів. Збалансоване харчування повинно включати різноманітні продукти, багаті на ці поживні речовини.

✔️Психологічний вплив: Якщо ви без необхідності уникаєте глютену, це може призвести до обмежувального підходу до їжі, що не є корисним для ментального здоров’я.

Пам’ятайте, перш ніж виключати глютен з раціону, консультуйтеся з лікарем або дієтологом. Важливо розуміти свої потреби та не робити поспішних висновків.

Турбуйтесь про своє здоров’я усвідомлено! 🌱💪