✅Що це?
Дисгідроз або ще помфолікс- це хвороба шкіри, яка найчастіше проявляється на шкірі долонь та підошов, у дітей та дорослих.
👉🏻Проявляється утворенням міхурців, які зазвичай сверблять. Шкіра може запалюватись, червоніти, лущитись, тріскати. Дисгідроз може протікати гостро або хронічно, інколи прояви незначні, інколи шкіра дуже уражена, тоді називаємо це дисгідротичною екземою.
✅Чому утворюється?
Точна причина невідома, проте існує генетичний фактор. Хвороба не має зв’язку з потовими залозами, як вважалось раніше.
Відомі тригери, тобто речі, які запускають прояви на шкірі або погіршують їх
👉🏻Стрес
👉🏻Надмірне потовиділення
👉🏻Наявність Атопічного дерматиту зараз або колись у дитинстві
👉🏻Алергія на метали. Дорослі та діти, які мають чутливість до нікелю та кобальту, більше схильні до появи помфоліксу.
👉🏻Хімічні та зовнішні подразники. Якщо шкіра часто подразнюється від побутової хімії, косметики, віддушок, рідких іграшок, вологих серветок та антисептиків тощо, то це може погіршувати ситуацію або вести до нового загострення.
👉🏻Якщо у дитини чи дорослого є грибкова інфекція на шкірі, то це може вести до появи міхурців на кистях чи підошвах.
👉🏻Відомі також рідші асоціації- з деякими ліками, як от аспірин чи оральні контрацептиви, палінням у підлітків і дорослих.
✅Як лікувати?
Вилікувати раз і назавжди не можемо, тому всі лікувальні міри спрямовані на зменшення симптомів хвороби та на здобуттям контролю над нею, усуненню тригерів, якщо вони є.
👉🏻У лікуванні застосовуємо місцевий протизапальний крем( зазвичай на основі сильного стероїду).
👉🏻Також гарно впливають прохолодні водні примочки, до 5 разів на добу.
👉🏻Важливо зберігати шкіру у чистоті та сухості, аби попередити приєднання бактерій. Якщо це вже сталось, то потрібен антибактеріальний засіб.
✅Дуже важливий є стиль життя, щоб попередити загострення
1️⃣ Уникайте стресу, якщо у вас є неконтрольована тривога, депресія, зверніться з цим до психіатра чи психотерапвта. У дитини-до дитячого психолога чи психіатра.
2️⃣ Уникайте зовнішніх подразників робіть домашню роботу повязану з вологою та побутовою хімією у рукавичках. Дітям старайтесь мінімізувати вплив вологи, фарб та рідких іграшок
3️⃣ Якщо ви помічали реакцію шкіри на біжутерію та металеві вироби, то слід підтвердити контактну алергію на них, виконавши патч-тестування і надалі уникавши провокуючого чинника.
4️⃣ Уникайте факторів, які ведуть до посилення потовиділення-гарячої води, тертя. Використовуйте антиперспіранти або інші ліки для його зменшення.
5️⃣ Якщо у вас або у дитини є iншi висипання (які можуть бути АД або грибковою інфекцією), скажіть про це лікарю, їх теж треба лікувати.
👉🏻 Міхурі бажано не проколювати, це біологічна природня мембрана, яка захищає уражену шкіру, проте якщо вони дуже великі та напружені і заважають виконувати звичну роботу або гратись дитині, то можна їх проколоти без зрізання оболонки.
👉🏻 При сильному свербежі- даємо протиалергічні внутрішні ліки.
👉🏻 Якщо хвороба має важку форму, лікар може запропонутивати фототерапію, ліки у таблетках ( які зменшують запалення зсередини).
❓Якщо є запитання- пишіть у коментарях.
❤️Поставте, будь ласка, лайк та зробіть корисний репост, якщо інформація є актуальна.