Майже у всі дітей бувають істерики. Точніше, я не зустрічала дітей, в яких би її не було.
Істерики у дітей можуть ставатися по різних причинах. «Не хочу в садок», «не хочу сідати на горшок», «не так порізала огірок», «купила 1 іграшку, замість всіх», «не дали те, що я хочу», «я плачу, щоб плакати»... продовжити ваш варіант можете в коментарях
В момент істерики дитина може падати на землю, кричати, битися, кусатися.
Всі ваші старання заспокоїти дитину можуть викликати ще більшу істерику або дитина на вас взагалі може не реагувати.
Що робити в такій ситуації?
1. Зберігати спокій. Зрозумійте, що ваша дитина жива, здорова і ця істерика пройде. Реагуйте на істерику не емоційно. Не відповідайте криком на істерику, не відповідайте агресією на агресію.
2. Заберіть дитину з місця істерики та не акцентуйте увагу дитина на предметі через що сталася істерика. Якщо ви не можете відвести дитину, дитину можна віднести.
Приклад: якщо дитина плаче в магазині через якусь іграшку, яку ви не хочете купити, не потрібно стояти над дитиною і пояснювати дитині чому ви зараз її не можете купити.
Заберіть дитину з магазину і переключіть її увагу.
3. Проаналізуйте чому в дитини стаються істерики (дитина голодна, стомилася, намагається зсунути ті межі, які ви встановлюєте, хоче маніпулювати батьками).
4. Заздалегідь проговорюйте з дитиною ваші плани. Наприклад, йдете на прогулянку озвучуйте куди ви йдете, що там дитина буде робити, коли прогулянка закінчиться. Коли йдете в магазин, озвучуйте що ви плануєте купити.
5. Не лякайте дитину. Найбільш руйнівна фраза для дитячої психіки «я зараз тебе тут залишу», «зараз не заспокоїшся віддам тебе циганам». Дитина в момент істерики вразлива. І найбільше дитина боїться, що батьки її розлюблять, віддадуть чи проміняють. Дитина повинна не тільки знати, а й відчувати батьківську любов.
6. Обговорюйте все, що відбулося. Не в момент істерики, а після, коли дитина готова вас чути і вислухати. Розкажіть дитині, що вам не сподобалося в її поведінці і поясніть, як було слід поводитися.
Чого не варто робити?
❌бити дитину
❌кричати
❌відповідати агресією на агресію
❌ніяк не реагувати на дитину, коли вона цього просить
❌соромити дитину («на тебе всі дивляться», «ніхто не плаче, тільки ти»)
❌дражнити дитину («дивись який плакса», «рьова-карьова» і тд)
В останньому слайді можете побачити сцену «Мама не так порізала огірок. Мама порізала смужками, а я хотів дольками»