На що варто звернути увагу в раціоні при непереносимості лактози?
Непереносимість лактози може бути повна та часткова.
При чому часткова може мати різний ступінь вираженості.
При незначному зниженні продукції лактази, можна вживати навіть 100-150 мл молока, але поділяючи його на невеликі порції.
Більшість пацієнтів з частковою непереносимістю лактози без проблем переносять кисломолочні продукти.
Адже в них міститься мало лактози, яка втрачається у процесі виробництва на молочну кислоту.
При виготовленні сиру лактози лишається ще менше (виливається разом із сироваткою). Чим більш витриманий сир, тим менше у ньому лактози і більше жирів. Наприклад пармезан. Більш детально по сирам гортайте карусель.
А от від продуктів з виском вмістом лактози (молоко, вершки, згущене молоко, морозиво) краще відмовитися або купувати безлактозні чи самостійно додавати фермент лактазу.
Для пацієнтів з повною непереносимістю (ще раз нагадую, що це НЕ визначається генетичним тестом!) важливо враховувати, що лактоза може бути присутня в ковбасах, пакетованих супах, соусах, шоколаді, какао-порошку, картоплі-фрі, кондитерських та хлібобулочних виробах.
Також варто уважно читати етикетки ліків та продуктів, бо лактоза часто є одним з компонентів різноманітних підсолоджувачів, підсилювачів смаку та ароматизаторів. І тут особливо хочу привернути увагу любителів приймати пробіотики, бо там дуже часто є лактоза у складі. Не лактобактерії, а саме лактоза.
Якщо все ж таки, Ви маєте неприємні симптоми з боку ШКТ і не вживаєте молочні продукти, додавайте до раціону інші харчові джерела кальцію (гортайте карусель).
Мирного неба та здоровʼя! 💙💛