google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Ідеальний лікар - міф чи реальність?

Белінська Євгенія
Оригінал допису

Пацієнти в пошуках ідеального лікаря. Але кожен вкладає свій сенс у це поняття і той, що прийшовся до душі одному пацієнту, абсолютно не факт, що сподобається іншому, бо мова не лише про професійні якості.

Найбільш поширені критерії оцінки:

📌ПО ВІКУ

те, що лікар молодий, зовсім не означає, що дурний.

Як показує практика, то навпаки саме молоді не цураються перевірити лишній раз інформацію чи порадитись з колегами. А те, що вказано на кабінеті «професор», не дає 100% гарантію успішного та ефективного лікування і Ви цілком можете отримати призначення або бути прооперовані за методикою 30-ти річної давнини. Може й ок, але зараз можна знайти щось оптимальніше.

ШАНОВНИЙ ≠ НЕ ЗАВЖДИ ПРОФЕСІЙНИЙ

📌ПО КІЛЬКОСТІ ПРИЗНАЧЕНИХ АНАЛІЗІВ ЧИ ЛІКІВ

Ососбисто мене лякає, коли пацієнт дістає листок А4, списаний з двох сторін в якості призначення на 3-4 тиж, бо це занадто і розібратись у взаємодії 20 найменувань одночасно досить складно.

Виключення - пацієнт в реанімації у термінальному стані. Тоді питань немає, його рятують тим переліком медикаментів, яким можуть і поліорганна недостатність може потребувати купу ліків.

Та на консультації звертаються з такими списками молоді дівчата (переважно), які ходять на свої двох ніжках, мило посміхаються та лікують гельмінтів 20-ма препаратами, включаючи добавки).

📌ПО ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ 24/7

Нещодавно трапився відгук в мережі:

«Наш сімейний лікар від Бога, бере слухавку в будь-який час доби і каже, що це його покликання».

СЕРЙОЗНО?

ПРО ЯКЕ В БІСА ПОКЛИКАННЯ ЙДЕ МОВА?

Вночі можуть брати слухавку лише хірурги, які прооперували пацієнта, де можливі ускладнення, лікарі без родини та особистих кордонів чи зовсім молоді спеціалісти, які ще тільки почали працювати.

Я теж таким грішила на початку свого робочого шляху, бо тих дзвінків на місяць можна було порахувати на пальцях. Але чим довше ми у професії, тим більше маємо пацієнтів. Працювати 24/7 в режимі нон-стоп та вмерти від інфаркту в 35 років мало кому хочеться.

Якщо сталась невідкладна ситуація можна зателефонувати у швидку, а не лікарю о пів на першу ночі зі словами:

«Була у Вас на консультації 2 тиж тому, ввчері випила таблетку від голови, тепер болить шлунок, то що мені прийняти?»

При тому, що телефон стоїть на режимі не турбувати і дзвонить лише на 3ій дзвінок підряд за 5 хв. Я вже думала, що хтось з рідних помер.. Ну хіба так можна?

📌Зовнішній вигляд

Це прямо топчик. Не піду до лікаря з набряками під очима, акне, надмірною вагою, рідким волоссям і т.д. (наче лікарі при вступі до медичного отримують вакцинацію від усіх хвороб і еліксир молодості).

Фітоняшки-нутриціологи, за якими Ви можете спостерігаєте в інстаграм, у житті своєму не чергували добу в лікарні, не навчались мінімум 8 років в університеті (далеко не з 3-х разовим ПП-харчуванням. Булка з кавою і побігли далі) та досить часто не бачили в очі дійсно хворого пацієнта.

Робота лікарем досить складна морально та фізично. Так-так, усі ми знаємо, куди йшли. Але ж вимог як до топ-моделей при вступі немає, більше питань до інтелектуальних здібностей.

Завжди приємно прийти на консультацію до охайного, доглянутого лікаря. Але це не про зовнішність ляльки-барбі та кена та точно не є критерієм оцінки кваліфікації.

А які якості для вас в пріоритеті?