google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Методи менеджменту навантаження

Надь Беата
Оригінал допису

Нещодавно я писала про вигорання, і пообіцяла продовжити тему та поділитися своїми методами менеджменту навантаження.

Тут не буде якихось неочевидних речей чи універсальних рецептів ,які підійдуть усім. Натомість будуть конкретні методи ,які дієві і працюють,якщо їх виконувати.

📅⏰Планування (це база!!!).

Планувати свій день,тиждень,деякі речі (навчання,конгреси,виступи,поїздки) на місяці наперед.

Якщо не буду планувати,то є великі ризики ,що зроблю десятки неважливих задач,а основне так і не зроблю (прокрастинація підсупна),або ж постану перед задачею «встигнути все».

📞Делегування. На щастя,цей скіл я вже давно почала освоювати,і о боже як він полегшує життя!

⚖️Пріоритизація: Сортую задачі по терміновості і важливості (термінові і важливі; сплановані і важливі; термінові і неважливі; сплановані і неважливі).

✖️Вміння відмовляти. У моєму випадку це перш за все відмова від проектів ,навчання,співпраць, на які не вистачає ресурсу. Це найскладніший пункт для мене,але ,коли я це почала робити на свою користь ,то відчула значне полегшення.

🧘🏻‍♀️Ресурс! Це не елемент менеджменту,але невідʼємна частина профілактики вигорання.

Чим більше навантаження - тим більше ресурсних активностей! Їх має бути багато,регулярно.

Важливе нагадування-ресурсні активності мають бути доступні ,прості і приємні у виконанні,це не щось таке ,що коштує надзусилля,мільйони чи купу часу.

Не хочу аби ви цей текст сприймали як ідеалізацію чи гарантію відсутності труднощів ,за умов використання цих порад. І так,погоджуюсь,що на ділі далеко не все так як на словах ,нерідко щось іде не по плану чи шкереберть (сама ставала на ті граблі не один раз). І «випадати» з планування часом - нормально,брати на себе більше ніж можеш - трапляється,забувати про поповнення ресурсу - неодноразово було.

Головне коли помічаєте ,що знову щось іде не так ,і система ламається-щоразу без самодорікань,звинувачень і критики, з чуйністю і добротою до себе повертатися до дієвих методів менеджменту і турботи про себе.

Ніколи не пізно повернутись на свою стежку 🤍