Не завжди методи лікування РАС (розлад аутистичного спектру) є ефективними. Часто можна натрапити на різноманітні твердження, які, на жаль, не мають наукового обґрунтування і можуть навіть загострити ситуацію.😔
У каруселі розповіла про декілька способів, які не мають доказового підтвердження ефективності. ⬇️
🎠
📌 Томатіс:
Протягом 12 років численні незалежні дослідники намагались оцінити ефективність згідно критеріїв доказовості і жоден з них не знайшов переконливих доказів, що використання Томатіс призводить до будь-якого покращення.
Немає емпіричної бази, що демонструє його ефективність.
Американська академія педіатрії (AAP) визнала неефективною.
📌 Ноотропи:
• Не мають доведеної ефективності
• Ноотропи контролюються дуже погано; виробники не повинні доводити безпеку чи ефективність, перш ніж розміщувати їх на полицях аптек.
• Не існує жодної рекомендації джерел доказової медицини, жодного протоколу, де фенібут був би вказаний, як засіб вибору для бодай якогось розладу.
📌 Вітаміни:
Відсутній зв'язок між додатковим вживанням вітамінів та підвищеним рівнем розвитку нейророзвиткових процесів (Дослідження, опубліковане у 2018 році №СВІ, США).
вітамін В6, вітамін С, вітамін В12, вітамін D, омега-3, омега-6
Під час дослідження було доведено, що додаткове вживання будь-яких із перелічених вище речовин не може зменшити симптоми РАС чи покращити мовлення.
📌 БГБК:
Існує думка, що глютен і казеїн можуть погіршувати симптоми аутизму, викликаючи в кишечнику запальні процеси, які впливають на роботу мозку.
глютен - білок, що міститься в пшениці і деяких інших злаках
казеїн - білок, що міститься в молочних продуктах
Одне досить масштабне ретельно контрольоване дослідження показало, що застосування БГБК дієти не покращувало поведінку, прояви або сон у дітей з аутизмом.
💡 Нагадаю, що ефективне лікування РАС вимагає індивідуального підходу, урахування потреб конкретної людини та довготривалих заходів, в основі яких - науково обґрунтовані методики.