Дітей, які мають гендерну ідентичність (вроджене почуття чоловічності чи жіночності), яка не відповідає призначеній їм статі (на основі анатомії статевих органів або хромосом), називають трансгендерами (TGD).
Іноді діти TGD можуть висловлювати гендерну ідентичність без бінарних обмежень (наприклад, поєднання чоловічого чи жіночого, або ні чоловік, ні жінка).
Не досліджено, як маленькі діти вивчають стать, але вони усвідомлюють гендерні відмінності в дитинстві. Багато дітей експериментують з гендерною експресією та ролями.
Діти TGD бувають дуже різними, залежно від їх особистості, гнучкості навколишнього середовища та культури. Діти до пубертатного віку з TGD можуть віддавати перевагу одягу, зачіскам, іграшкам, заняттям та товаришам, які зазвичай є типовими для протилежної статі, і можуть бажати наявності статевих органів, які відповідають їх статевій ідентичності.
Молодь та підлітки пубертатного віку можуть відчувати посилений дистрес, пов'язаний з фізичними змінами статевого дозрівання.
Діти та підлітки, які не можуть висловити свою гендерну стурбованість, можуть мати проблеми з емоціями чи поведінкою.
Молодь з TGD піддається безлічі психосоціальних проблем, включаючи погані стосунки, соціальну ізоляцію, словесну та фізичну віктимізацію, зниження почуття добробуту, шкільні проблеми, симптоми депресії або тривоги, заподіяння собі шкоди, самогубство та безпритульність.
Розкриття TGD вимагає планування подальших кроків разом із підтримкою безпеки вдома, школі та громаді.
Неможливо з упевненістю передбачити, чи буде TGD у окремої дитини продовжуватись у підлітковому або дорослому віці. Незалежно від траєкторії, сильна батьківська та соціальна підтримка, поки молодь досліджує гендер і їх справжнє Я,- є критично важливими для загального здорового розвитку дитини.
Гендерна дисфорія, яка посилюється з настанням статевого дозрівання, рідко стихає.
З рiзних причин деякі особи з TGD можуть вперше ідентифікуватись у підлітковому віці. Молодь з TGD, яка прожила "гендерно нейтральне" дитинство, може усвідомити, що вона є TGD на початку статевого дозрівання. Інші, хто пригнічував почуття та вираження гендерної різноманітності протягом дитинства, можуть вiдчувати гендерну дисфорію з підвищеною інтенсивністю під час пубертатного розвитку.
Для такої молоді додавання невідповідності призначеноï статі до фізичних, соціальних та емоційних змін підліткового віку може призвести до ізоляції, тривоги, депресії, суїцидальності та небезпечної поведінки (наприклад, вживання незаконних наркотиків, незахищена сексуальна активність, тощо)
Гендерна ідентичність - вроджене вiдчуття людиною себе чоловіком, жінкою, жодним із них чи їх поєднанням.
Гендерна дисфорія або невідповідність - дистрес або дискомфорт, які можуть виникнути, якщо гендерна ідентичність та стать, призначені при народженні, не співпадають.
"Трансгендер" - термін, який використовується для опису осіб, чия гендерна ідентичнiсть вiдрiзняється від статі, призначеноï від народження.
Гендерне вираження - це те, як гендер представлений зовнішньому світу (наприклад, жіночий, чоловічий); вираження гендеру не обов'язково корелює із призначеною народженням статтю або гендерною ідентичністю. Крім того, гендерне вираження різниться залежно від географії, культури та часу.
Трансгендерний чоловік - особа з чоловічою гендерною ідентичністю, яку при народженні було призначено жiночою статтю.
Трансгендерна жінка - особа з жіночою гендерною ідентичністю, яку при народженнi було призначено чоловічою статтю.