Почну з основного:
•ВООЗ і МОЗ наголошують: наукових даних щодо ефективності вітамінів D і С та цинку в профілактиці COVID-19 немає
📍З метою забезпечення протистояння коронавірусній хворобі (COVID-19) наказом Міністерства охорони здоров’я України від 2 квітня 2020 року №762 (в редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України від 21 липня 2020 року №1653) затверджено протокол «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)», відповідно до якого зазначені у запиті вітаміни та мінерали відсутні».
Дезінформацію про ефективність цинку в боротьбі з COVID-19 поширюють і зірки, і блогери, і ЗМІ
Фейк про користь препаратів із вмістом цинку пішов від американського лікаря-вірусолога Джеймса Робба
📍Але дослідження показали, що люди, які вживають цинк регулярно[ тут не сказано «жерти БАДИ]можуть попередити захворювання, полегшити його перебіг або скоротити його тривалість.
Однак у цьому дослідженні брали участь люди, які хворіли НЕ на Covid 19, а - ГРВІ
📍Ви повинні зрозуміти раз і назавжди: захворієте ви чи ні, залежить тільки від 2 факторів: вірусне навантаження і стан вашого організм на момент контакту
Кагбе, усьо!
Кількість цинку, потрібного нам, залежить від віку та ваги, та коливається від 5 до 12 мг/добу.
Цинк не запасається на нашому тілі — зайве виводиться із сечею.
Доза 40 мг на добу вважається безпечною. Добову дозу цинку варто вжити за 2-5 прийомів.
Нестача цинку може проявлятися у випадінні волосся, дистрофії нігтів (сильному спотворенні), еректильній дисфункції, відставанні розвитку в дітей, частих застудах. Цинку найчастіше браку людям із алкоголізмом, порушенням засвоєння нутрієнтів (при хворобі Крона та целіакії наприклад), а також майбутнім і годуючим матерям та веганам
📍Маленький лайфхак: Маємо дефіцит — переглядаємо своє харчування і купляємо цинк як самостійний препарат
Як визначити дефіцит?
Йдеш в лабораторію, платиш 180.00 і маєш собі спокій🤷🏼♀️
Величина оптимального споживання цинку
- до 6 міс - 3 мг/добу
- від 6 міс до 1 року - 5 мг/добу
- від 1 до 6 років - 10 мг/добу
- старше 10 років і дорослі - 15 мг/добу
- вагітні - 20-25 мг/добу
Особливо багаті на мікроелемент яловичина, печінка, морські продукти, рисові висівки, вівсяне борошно, морква, цибуля, горіхи. Зменшує засвоєння цинку надмірна кількість міді, марганцю, заліза, кальцію. Кадмій здатний витісняти цинк із біохімічних процесів (Скальный А.В., 2004). У немовлят в абсорбції цинку бере участь простагландин Е2, який міститься в материнському молоці, але відсутній у коров' ячому (Авцын А.П. и соавт., 1991).
Ви можете знайти цинк в м'ясі, морепродуктах, бобових, гарбузовому та конопляному насінні, какао та горіхах. Цинк в бобових та горіхах має низьку біодоступність, тому їх краще замочувати перед приготуванням чи споживанням.
Хронічне передозування цинку може призводити до нудоти, судом, діареї, послаблення імунітету, порушення рівня ліпопротеїнів крові та анемії - до всього, що цинк мав би покращувати.
Чи шкідливе передозування цинком? Чоловіки, які споживають понад 100 мг цинку на день, мають у 2,3 рази вищий ризик раку простати, ніж решта. Вагітним і годуючим пити добавки цинку варто тільки після консультації лікаря. Також добавки цинку погіршують засвоєння низки антибіотиків та міді.
Дякую у вигляді ❤️приймається і поширення теж вітаються
А Ви приймаєте цинк? Радили вам лікарі при лікуванні COVID?