Багато пацієнтів думають, що з діагнозом "гіпотиреоз" життя скінчилося. Однак це не так. Розберемо головні хибні уявлення про гіпотиреоз.
❌ Гіпотиреоз не лікується
✔️ У разі субклінічного гіпотиреозу при відсутності АІТ ми можемо покращити роботу щитоподібної залози натуральними методами без гормонів – застосовуємо впершу чергу препарати йоду, додаємо вітамін D, заповнюємо дефіцити. Звісно, треба розуміти, що все залежить від того чи є аутоімунний тиреоїдит, чи ТТГ наростає та від репродуктивних планів (чи планується зараз вагітність, чи готується жінка до ЕКЗ і чи є порушення менструального циклу). У разі явного гіпотиреозу ми призначаємо замісні гормони, і правильно підібрана доза гормонів дозволяє повністю нормалізувати показники функції щитоподібної залози.
❌ Буде набір ваги
✔️ Якщо ми правильно підібрали терапію, то вага стабільна. Набір ваги йде в разі відсутності або неправильного підбору лікування гіпотиреозу.
❌ Не можна засмагати і їздити у відпустку
✔️ Якщо ми говоримо про відпустку біля моря, то обмежень немає. Хто любить теплий клімат, морепродукти, багаті йодом і білком, і велику кількість вітамінів та фруктів - можете сміливо все це робити. Засмагати можна, проте в години неактивного Сонця. Це стосується всіх людей, не тільки з гіпотиреозом, а в цілому як профілактика захворювань шкіри, в тому числі раку шкіри. Вранці загоряємо до 11 і далі загоряємо після 16.
❌ Не можна ходити до косметолога
✔️ Якщо у людини компенсований гіпотиреоз, то відвідувати косметолога можна. Дійсно, при наявності вузлів область шиї чіпати не варто. Але на обличчя і тіло, будь ласка – можна робити процедури.
❌ Потрібна особлива дієта на все життя
✔️ При компенсованому гіпотиреозі не потрібно якихось особливих дієтичних хитрощів. Ми дотримуємося повноцінного здорового харчування. Так-так, ЩЗ любить білок, овочі, фрукти, але ніяких жорстких винятків в дієті або жорстких правил харчування при гіпотиреозі не потрібно.
ℹ️ Якщо терапія підібрана вірно, дефіцити вітамінів закриті, то можна жити повноцінним щасливим життям.