google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Чи можна схуднути в 45+ без спорту

Кривов'яз Юлія
Оригінал допису

Чи можна знизити вагу у віці 45+ без спорту? Якщо ми говоримо тільки про зниження ваги, то знизити вагу без спорту, звичайно, можна. Однак якщо ми знижуємо вагу без спорту, то втрачаємо як жирову клітковину, так і м'язову масу. Чому? Адже при дефіциті калорій, зменшенні вживанні вуглеводів, організм для отримання енергії починає розщеплювати жири. Але одночасно з цим буде йти і втрата м'язової маси.

А це буде проявлятись погіршенням тургору шкіри, появою зморшок, обвисанням шкіри.

📉 При відсутності спорту збільшується ризик саркопенії у старшому віці – втрати м'язової маси. А м'язи необхідні нам не тільки з естетичної точки зору. Вони також впливають на стан кісток. Дефіцит м'язів підвищує ризики остеопорозу. А остеопороз торкається і без цього багатьох людей у віці 50 років і старше (особливо це стосується жінок, які страждають раннім остеопорозом).

🤸♀️ Якщо ми хочемо не тільки знизити вагу, але і поліпшити стан організму, то навантаження обов'язкові. Для здоров'я не так важливо, що це – тренування в залі або скандинавська ходьба, або басейн чи гімнастика вдома. Найголовніше – навантаження повинні бути регулярні (30 хв на день або годинні тренування тричі на тиждень).

Причому для збільшення м'язової маси тренування потрібні з додатковим навантаженням – або гімнастика з гантелями, або тренажерний зал + вживання достатньої кількості білку у раціоні. А це 1.6-1.8 г/кг ваги.

ℹ️ Тобто з точки зору зниження ваги ми можемо схуднути й без навантажень. Але з точки зору загального здоров'я, щільності кісткової тканини, навантаження нам необхідні.

Займаєтесь регулярно? +/-