google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Що в школі повинні знати про діабет дитини

Кривов'яз Юлія
Оригінал допису

Шкільний персонал обов'язково повинен знати, якщо у вашої дитини діабет. Причому знати не тільки про факт наявності захворювання, але хоча б мінімально бути обізнаними в тому, що це за захворювання та які має особливості. Говорити чи не говорити однокласникам та батькам – особистий вибір кожного. Але краще, щоб діти знали, їм пояснили, що це за захворювання і якщо буде потрібна допомога, що робити в такому випадку. І це задача класного керівника донести цю інформацію у зрозумілій для дітей формі, щоб уникнути з боку дітей ''жартів'' та насмішок у бік дитини із ЦД.

Отже, що повинні знати в школі про діабет? 👇🏻

1️⃣ Діабет не заразний.

2️⃣ Бувають різні типи діабету, але 2 основних – ЦД 1 типу і ЦД 2 типу.

2️⃣ Діабет 1 типу виникає не через солодке, неправильне харчування або зайву вагу (щоб уникнути зайвих питань та "жартів").

4️⃣ Дитина з ЦД 1 типу може їсти все: солодощі, в тому числі. Головне – вміти в

рахувати з'їдені вуглеводи та робити на них відповідну дозу інсуліну. Інсулін життєво необхідний при ЦД 1 типу адже власний організм його не виділяє.

5️⃣ Цукор буває високий, а буває низький. Низький небезпечний швидким погіршенням самопочуття. Низький цукор – це цукор нижче 4 ммоль. Зовнішні прояви низького цукру (або гіпоглікемії): дратівливість, блідість, в'ялість, пітливість, загальна загальмованість, невластива агресія. Якщо спостерігаються подібні симптоми, потрібно:

➖ Перевірити рівень цукру крові глюкометром.

➖ Якщо цукор 4 ммоль та нижче, дати швидких вуглеводів (сік, цукор, спец. засоби). Шоколад та шоколадні цукерки, печиво, батончики, бісквіти для цього краще не використовувати.

6️⃣ Дитина з ЦД – така ж, як і інші діти. Вона не інвалід, не хвора й не заразна. Вона теж хоче дружити, грати, спілкуватися, вчитися. Єдина відмінність – потреба в інсуліні.

Спільно з ГО @dia_dity ще декілька років тому записали лекцію для вчителів шкіл і вихователів дитячих садочків з алгоритмами дій та поясненнями щодо ЦД.