Розберемо причини зростання цукру:
1️⃣ Больовий синдром
На тлі больового синдрому – будь то біль в суглобах, біль в горлі, біль перед місячними у жінок, підвищується вироблення стресових гормонів (адреналін, норадреналін, кортизол), внаслідок чого цукор крові починає підійматися. При наявності больового синдрому потрібно ліквідувати біль знеболювальними препаратами. Якщо це больовий синдром у жінок під час і перед місячними, то в цьому випадку, по-перше, варто підбирати з лікарем знеболювальні препарати, а також на перші дні циклу потрібно посилити цукрознижувальну терапію, частіше контролювати цукри крові.
2️⃣ Запалення
Запалення для організму є таким же стресовим фактором, як і больовий синдром. Так само йде вироблення стресових гормонів і підвищення цукру крові. Тому при наявності гострого запалення чи загострення хронічного потрібно швидко ліквідувати запальний процес. Якщо ви застудилися або запалення обумовлено бактеріальною чи вірусною інфекцією, то на період хвороби, підвищення температури тіла стає більшим цукор крові, і треба посилити цукрознижувальну терапію під контролем цукрів крові. Пам'ятайте, що глюкоза крові реагує підвищенням навіть до появи перших катаральних проявів (до появи нежитю, підвищення температури тіла, болю в горлі тощо) за день-два до цього.
3️⃣ Підвищення цукру після гіпо
Під час гіпоглікемії відбувається падіння цукру крові нижче допустимого рівня та викид глікогену "запасу цукру" печінкою, і рівень глюкози крові різко підіймається. Навіть якщо ви не відчули гіпоглікемію, тобто не було ні відчуття голоду, ні запаморочення, ні слабкості, ні тремору, в будь-якому випадку організм відчуває зниження цукру і реагує на це. Навіть безсимптомна гіпоглікемія дає підвищення цукру крові.
4️⃣ Занадто важкі фізичні навантаження
Відносно фіз. навантажень – при діабеті важливо ''не перестаратися''. Занадто важкі силові навантаження призводять до викиду кортизолу, і в результаті цукор крові під час і після такого тренування не те, що не падає, а активно зростає. Тому тренування варто підбирати по інтенсивності, тривалості, переносимості. Контроль рівня глюкози крові перед, під час і після тренувань є обов'язковим.
ℹ️ Багато прихованих причин зростання цукру ніяк не пов'язані з дотриманням дієти й з регулярністю прийому цукрознижувальних препаратів. Саме тому з лікарем варто обговорювати не тільки терапію діабету, а також супутні захворювання і ваші фіз. навантаження, щоб лікар міг дати вам рекомендації по корекції цукру крові під час болю, стресу і вірну тактику під час тренувань.