google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Проблеми зі шкірою. В чому причина

Кривов'яз Юлія
Оригінал допису

🙋Почну одразу з того, що при будь-яких проблемах зі шкірою спочатку необхідно звернутись саме до дерматолога. Лікар дерматолог визначається з діагнозом та призначає відповідне лікування. Але, як правило, все навпаки. Дерматолог ще не оглядав, але пакет аналізів на гормони вже здали.

Одразу скажу, що проблем зі шкірою багато, висипань різноманітних дуже багато. І більшість з них лікуються місцево. Важливо встановити вірний діагноз. За певних ситуацій, при неефективності місцевого лікування, наявності інших клінічних проявів, може виключатись ендокринна та інші патології.

Які ж найчастіші ендокринні причини проблем зі шкірою?

📈 Підвищений тестостерон у жінок проявляється таким чином:

➖ Дуже часто виникають акнеподібні висипання на шкірі обличчя, спини, грудей, підвищується сальність шкіри.

➖ Посилюється ріст волосся на обличчі та тілі. Найчастіше він відмічається над верхньою губою, на підборідді, по білій лінії живота, в зоні бікіні та стегнах.

Тестостерон у жінок часто підвищується на тлі ожиріння/надмірної ваги тіла та інсулінорезистентності; синдрому полікістозних яєчників; утворень яєчників. Чому? Не регулярність менструацій вторинно веде до підвищення тестостерону. Інша причина - зниження рівня СЗГ у людей з надлишковою вагою. Речовини, яка зв'язує на себе тестостерон стає менше, відповідно його рівень зростає.

📈 Підвищення рівня пролактину, яке призводить до порушення менструального циклу, вторинно може вести до підвищення рівня тестостерону. Його надлишок провокує схильність шкіри до жирності та висипань.

📈Підвищення рівня кортизолу.

Мова йде не про стресове підвищення рівня кортизолу зранку у одному аналізі крові. А мова йде про дійсно пухлинні утворення наднирників чи гіпофізу. При підвищенні рівня кортизолу виникають акне, шкіра стає блідою, ціанотичною, при цьому щоки на обличчі більш червоні, знижується пружність шкіри за рахунок розпаду колагену. З'являються багряні, червоні стрії на стегнах, животі, плечах, грудях.

☝️Якщо ж ви помітили будь-які з вищеперерахованих змін - зверніться за консультацією до ендокринолога.