google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Про надлишкову вагу і схуднення

Кривов'яз Юлія
Оригінал допису

Про надлишкову вагу і схуднення. Поговоримо?

1️⃣ Вага не набралась за тиждень! Якщо коливання ваги відбулись за короткий проміжок часу - це за рахунок рідини, але не жирової тканини. Ваша ж надлишкова вага не прийшла миттєво. Вам знадобився час для цього. Як правило, досить тривалий. Не місяць і не два. А роки... Так само і зі схудненням: знадобиться час і наполегливість.

2️⃣ ''Я їм мало і мої порції не великі'', ''Я їм, як і мій чоловік, а він худий'', ''Я нічого не їм''...

Залиште це для когось на вулиці...

Насправді, ви звикли їсти такі порції і вони часто великі! Але ви оцінюєте це зі своєї позиції. Для вас це нормальні порції. А якщо подивитись на вашу тарілку, то вона велика. Або не велика за один раз, а перекусів багато. Тим самим лишні калорії набираються. Тому, краще фотографувати тарілки, вести щоденник по їжі. Адже ви критично оцінити їх не зможете!

3️⃣ Знайдіть ту фізичну активність, яка вам до душі. І те, що ви стояли цілий день на ногах - це не про витрати калорій. Це про втому в ногах і не більше.

Навіть якщо апетит не виражений — завжди є вихідні, випадкова піца, свята і приводи, щоб помалу набирати вагу.

4️⃣ Якщо ви бадьорі та активні, то поїсти 1 день на тиждень щось смачненьке, від душі собі на радість – взагалі не проблема. Але якщо це і сьогодні, і ще завтра, і ще післязавтра, а там і пройшов місяць, то це шлях у набір ваги.

5️⃣ Якщо ви почали худнути (з будь-якої ваги) — нікуди не поспішайте. Не плекайте ілюзій щодо швидкості свого прогресу і сили волі на тлі голоду. Це шлях в нікуди! Ви не схуднете за місяць так, щоб важити, як 10 років тому. Жорсткий голод лиш призведе до зриву. А далі відкат і все знову. І ви - завжди голодна/ий, на дієті і зла/ий. Тому, схуднення - це гра у довгу (улюблена моя фраза).

6️⃣ Не інсулін, індекс НОМА, клімакс чи вік призвів до ожиріння! Причина набору ваги - надлишок калорій. Чому він відбувся? ...заїдали стрес, тягнуло на солодке, порушився сон, менше почали рухатись і т.д. Ось ці питання задавайте собі спершу!

Продовжимо незабаром? Ставте +