google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Топ помилок при прийомі вітамінів

Кривов'яз Юлія
Оригінал допису

Помилки при прийомі вітамінів можуть звести всі зусилля до нуля. А іноді й нашкодити. Ось найпоширеніші помилки:

➖ Вважати, що вам вистачає вітаміну D. Немає різниці, в якому кліматі ви доїжджаєте на машині до офісу, а потім повертаєтеся у квартиру з кондиціонером. УФ-захист теж не сприяє синтезу вітаміну Д. Тому перевіряйте його рівень лабораторно і від того, яке значення, вирішувати з лікарем щодо необхідної дози віт Д.

➖ Сподіватися на полівітамінні комплекси, що вони вирішать усі проблеми. Наприклад, може бути виражений залізодефіцит і потрібен не комплекс, а лікувальні дози препаратів заліза. Завжди переглядайте дози. Адже є комплекси, де дози вкрай малі і толку не буде, а є такі, де дози завищені від потреб утричі.

➖ Не враховувати рекомендовану лікарську форму. Наприклад, у магнію є хелатні форми, з гарною біодоступністю і засвоюваністю – цитрат і гліцинат магнію. Так, вони коштують дорожче оксиду. Але оксид не засвоюється як потрібно, біодоступність його низька.

➖ Запивати вітаміни молоком, кавою, міцним чаєм. Це уповільнює засвоєння вітамінів і мікроелементів. Тому, запивати вітаміни виключно водою 💧

➖ Приймати залізо, не намагаючись усунути причину його дефіциту. Наприклад, дуже рясні менструації або геморой, який кровить, або ясна, які кровоточать, явно вказують на проблему, яку потрібно вирішувати з лікарем. Бо в силу цих причин залізо витрачається швидше, ніж надходить.

➖ Часто не враховується сумісність/не сумісність вітамінів між собою. Не приймати одночасно з препаратами заліза кальцій, магній, цинк. Розділяти їх із залізом у часі. І т.д.