google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Полівітаміни. Що з ними не так?

Кривов'яз Юлія
Оригінал допису

Деяким здається, що при слабкості, поганому самопочутті та стресі, випадінні волосся та ламкості нігтів, який-небудь полівітамінний комплекс чарівним чином допоможе і підтримає.

💊 Але ні, це не завжди спрацює, на жаль. Якщо є дефіцит по якомусь з вітамінів і мікроелементів (залізо, вітамін Д, фолієва тощо), значить потрібні робочі дозування, щоб цей дефіцит заповнити. А мультивітамінні комплекси влаштовані за принципом "всього трохи". І часто може бути так, що необхідного елементу мало у дозуванні, а інші будуть у надлишку в крові.

💊 У них часто бувають компоненти, які один з одним не поєднуються. Їх можна приймати паралельно, але розділяючи час прийому: вранці один, ввечері інший. З полівітамінами так не вийде.

💊 Буває, що форми препаратів в комплексі не ті, що потрібні. Тут багато індивідуального. Комусь потрібен магнію цитрат, бо він ще має послаблюючу дію, іншим – магнію бісциглінат; комусь одні солі заліза, іншим - інші через погану переносимість. З полівітамінами такі тонкі "налаштування'' неможливі.

💊 Бувають вітаміни з великими дозуваннями їх компонентів, тут теж бувають нюанси. Адже передозування певних вітамінів може вести до побічних ефектів.

💊 І саме головне! Не завжди слабкість і стомлюваність є проявом дефіциту вітамінів. Це може бути і проявом депресії. Тому, спочатку консультація лікаря для дообстеження.

ℹ️ Краще працювати чітко з дефіцитами і підбирати окремі препарати, виходячи з анамнезу, генетичних особливостей, скарг, діагнозів конкретної людини.

А ви приймаєте полівітамінні комплекси?