Фактори, що впливають на нічні та ранкові цукри:
1️⃣ Склад вечері
ЦД 2 типу. При переїданні ввечері й дуже пізньому часу прийому їжі ввечері, рівень цукру вночі стає вищим, відповідно і зранку він вищий. Особливо впливають фрукти перед сном.
ЦД 1 типу. Велика кількість білку пізно ввечері і перед сном може викликати підвищення цукру крові вночі. Тому, краще вчасно робити вечерю з повільних вуглеводів, щоб вони звсвоїлись і не впливали на цукор вночі.
2️⃣ Якість сну. Відсутність повноцінного сну, пізнє лягання можуть вести до гіперглікемії зранку і зниженні чутливості до інсуліну.
3️⃣ Феномен "ранкової зорі"
Викид гормонів наднирників в ранні ранкові години спиияє підйому цукру крові в ранні ранкові години, що особливо помітно у пацієнтів з цукровим діабетом 1 типу, які використовують безперервний моніторинг цукру крові.
4️⃣ Чутливість до інсуліну
Зранку чутливість до інсуліну у більшості гірша, ніж ввечері. Наявність вираженої інсулінорезистентності сприяє гіперглікемії зранку. Тому, часто потреба в інсуліні в цей час вища.
5️⃣ Гіпоглікемії
При наявності гіпоглікемій вночі (падіння цукру в нічний час), після гіпо чекає підвищення цукру крові, внаслідок розщеплення глікогену в печінці
6️⃣ ПМС у жінок. Фізіологічні гормональні зміни ведуть до зростання рівня глюкози в крові у вечірній час, відповідно натще цукри високі.
7️⃣ Стрес
На стрес викидається кортизол – стресовий гормон, який веде до гіперглікемії.
8️⃣ Больовий синдром
Якщо у вас незручне ліжко, болить спина після сну або ж болять суглоби вночі під час сну, то больовий синдром буде сприяти підвищенню цукру крові.