google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Небезпечні стратегії схуднення

Кривов'яз Юлія
Оригінал допису

Сьогодні поговоримо про небезпечні та неефективні стратегії зниження ваги, яких потрібно уникати, якщо ви хочете залишитися здоровими.

🍽 Нестача білку або повне виключення білку з раціону - біда великої кількості дієт. Нестача білку призводить до втрати м'язової тканини, яка, у свою чергу, є головним предиктором зростання апетиту і подальшого ''відкату''

💧 Пити 3-5 літрів води через силу, змушуючи себе пити.

Пити потрібно, але оцінювати концентрованість сечі (якщо сеча яскраво жовта, то питний режим недостатній) та щоб не було відчуття спраги. Надлишок води здоров'ю і зниженню ваги не сприяє.

🥦 Виключати продукти групами - створення дефіциту по нутрієнтам, хворі відносини з їжею, підвищений ризик маніфестації РПП (у кого воно спить).

🚽 Пити проносні та сечогінні

Це все разові акції, які допоможуть "скинути" 1-2 кг за рахунок води, які завтра ж повернуться назад. А шкода для нирок і кишківника від регулярного прийому сечогінних і проносних збережеться на довгий час.

📉Екстремальний дефіцит калорій. Апетит вищий = ризик зриву вищий. Дефіцит енергії та нутрієнтів. Relative energy deficiency in sport (REDs) - додаткове зниження статевих гормонів, зростання ризиків остеопорозу та інших негативних наслідків затяжного дефіциту вхідної енергії. У жінок призводить до втрати менструацій, зниження рівня естрогенів. Так звана ''Тріада спортсменок'' (є окремий пост).

☝️Помилково вважати, що можна ''подієтити до літа'' або ''сходити на марафон завдовжки 4-8 тижнів'' і далі жити, як жили, але в новому тілі. Немає супердієти, чарівної таблетки, а є спосіб життя (дій), що призводить до певних результатів.

🤔 А що реально допоможе схуднути?

✅ Здорова повноцінна дієта (білок, жири та вуглеводи в адекватній кількості).

✅ Оптимальний водний режим.

✅ Достатній рівень фізичного навантаження.

✅ Повноцінний сон.