google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Як правильно сдавати аналізи

Кривов'яз Юлія
Оригінал допису

Багато пацієнтів запитують – як правильно здавати аналізи, щоб отримати максимально точні результати. Обговоримо правила здачі деяких аналізів 👇🏻

1️⃣ Аналізи здаються вранці натще

Мінімум 8 годин варто обійтись без прийому їжі, вживання солодких напоїв. Це обов'язково стосується здачі глюкози крові натще, печінкових проб! Адже якщо вночі був ковток солодкої води, то цукор зранку не здаємо.

Столову негазовану воду пити можна.

2️⃣ Аналіз сечі

Сечу збираємо зранку, коли з ночі повний сечовий міхур. Перед забором біоматеріалу провести миття зовнішніх статевих органів, першу струю сечі випустити в унітаз, решту зібрати у ємність. Не здаємо сечу під час, одразу після завершення менструації, адже у сечі будуть через це зміни.

3️⃣ Фізичні навантаження

Перед здачею аналізів хоча б протягом доби уникайте важких фізичних навантажень, тренувань. Адже це може вплинути, наприклад, на рівень креатиніну крові, пролактину, кортизолу тощо.

4️⃣ Харчування

Перед здачею аналізів протягом двох днів дотримуйтесь помірного харчування. Не "переїдайте" жири та білок. При вживанні великої кількості білку ввечері, зранку рівень креатиніну може бути підвищеним. Також щоб не було за дві доби перед здачею аналізів вживання алкоголю.

5️⃣ День циклу

Якщо здавати аналізи для оцінки статевих гормонів, то більшість з них варто здавати на 3-5 день менструального циклу. Окремі рекомендації які здавати аналізи в другу фазу циклу можуть бути надані лікуючим лікарем.

6️⃣ Завжди уточнюйте у лікаря, як здавати вірно ті чи інші аналізи, які вам рекомендують. Адже коли ви самі вирішуєте здати аналізи, то часто здаєте їх не вірно і ми змушені їх перездавати. Наприклад, немає сенсу здавати ''просто так'' кортизол крові зранку. Він часто хибно підвищений зранку, тому для скринінгу можна робити кортизол слини о 23.00. Перед здачею пролактину важливо, щоб не було ввечері сексу, сауни, спорту, алкоголю, стресу, вчасно лягли спати, не було панічних атак, спали всю ніч і зранку у спокійному стані здали аналіз і т.д.

Будьте здорові.

Якщо ж потрібно здати аналізи - здавайте їх вірно🙌