google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Як ''підтримати'' щитоподібну залозу?

Кривов'яз Юлія
Оригінал допису

Як ''підтримати'' щитоподібну залозу?

Як попередити її патологію?

Що їсти для покращення роботи ЩЗ?

Часті запитання від вас. Розказую.

Порушення в імунній системі при АІТ вилікувати ми НЕ можемо. Хочете вірити у чудо і чудодійні ліки - ваше право.

Але продукти, які можуть покращити стан ЩЗ, мати на неї позитивний вплив відомі. І сьогодні детально про них розкажу. Але не маніпулюю інформацією із серії нутріціологів ''їжте це і вилікуєте залозу''🤦

🔹Йод. Необхідний мікроелемент, який потрібний організму для створення гормонів щитоподібної залози, яка регулює наш метаболізм.

➖Продукти, що містять йод: риба, морепродукти, фейхоа, хурма, морські водорості, волоські горіхи.

🔹Цинк. Є необхідним мікроелементом для нормального рівня гормонів щитовидної залози, таких як Т3, Т4 і ТТГ. Деякі дослідження показали, що дефіцит цинку призводить до зниження рівня Т3. Приймає участь у роботі імунної системи.

➖Продукти, що містять цинк. Цільнозернові та молочні продукти є хорошими джерелами цинку.

Білкова їжа, включаючи морепродукти, пісне м’ясо та птицю, яйця, бобові (нут, квасоля та горох), горіхи, насіння також багаті на цей мінерал.

🔹Селен. На фоні селенової недостатності відбувається зниження синтезу селенопротеїнів, зокрема йодотироніндейодиназ, які відповідають за перетворення тироксину (Т4) в біологічно активну форму трийодтиронін (Т3). Отже, на тлі дефіциту селену погіршується функція тиреоїдних гормонів.

➖Селенометіонін міститься в рослинних продуктах (особливо в злаках) і дріжджах, селеноцистеїн – здебільшого в продуктах тваринного походження: устриці, тунець, палтус, сардини, краби, нирки, печінка. Найбільше селену у бразильських горіхах.

🔹Тирозин - замінна амінокислота. Тирозин є одним з будівельних структур, необхідних для створення тироксину (T4) та трийодтироніну (T3).

➖М'ясо, риба, молочні продукти, горіхи, насіння, зернові.

🔹Залізо відіграє важливу роль як у синтезі, так і в метаболізмі гормонів щитовидної залози, діючи як компонент багатьох ферментів, включаючи тиреоїдну пероксидазу (ТПО).

➖Червоне м'ясо, печінка.

Тому, вживання цих продуктів та наявність у раціоні підтримують функцію ЩЗ. Їжте різноманітно та будьте здоровими 🙌