google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Гормони. Позиція ендокринолога.

Кривов'яз Юлія
Оригінал допису

Важливо завжди розуміти і знати, що здаємо, коли здаємо і саме головне - з якою метою!

І почну з гормону на якого навішали всі біди людства🙈 - кортизолу.

1️⃣Кортизол. Останні декілька років мода і бум поголовно здавати кортизол крові (при чому здавати аналіз не вірно!) і звинувачувати його у випадінні волосся, поганому настрої, порушенню сну і цей перелік можна продовжувати і продовжувати. Тому, я завжди повторюю - лікуємо хворобу і людину, а не один змінений аналіз! Лікуємо гіперкортицизм (хворобу чи синдром Іценко-Кушинга), а не однократно підвищений кортизол крові натще! Якщо є клініка і підозра на гіперкортицизм, то здається кортизол слини о 23.00 і проводиться мала дексаметазонова проба! І далі розбирається зі всім цим ендокринолог!

2️⃣Пролактин. Здаємо якщо є порушення менструального циклу, непліддя, виділення з молочних залоз. І саме головне, що маємо здавати його вірно! Я називаю це правилом ''5С+2С''. Ввечері перед здачею аналізу виключити Секс, Стрес, Спорт, Сауну, Спиртне. Всю ніч Спати і зранку через годину після прокидання Спокійно здати аналіз. І ось якщо виконані всі ці умови оцінюємо показник. А виходить, що не спали ніч, зранку здали аналіз - він підвищений і починають лікувати😮.

3️⃣ТТГ. А що з ним?

Хто сказав, що ТТГ абсолютно у всіх має бути до 2.5? Такої рекомендації НЕ існує!

Норма ТТГ 0.4-4.2.

І ТТГ 3.5 є теж варіантом норми. Чи є нюанси і особливості? Так, звичайно. До кого з цим?😉 До ендокринолога!

4️⃣Тестостерон.

Знижений тестостерон у жінок ми НЕ лікуємо! І це не є показанням до призначення пелет з тестостероном🙈. Бо потім у таких жінок з'являється акне, починає рости волосся за чоловічим типом. Була чиста шкіра, а стала з акне🤷

Підвищений тестостерон. Якщо немає клініки гіперандрогенії - не лікуємо. І він не викликає безпліддя! Це не вірно казати жінці, що нормалізуємо тестостерон і ви завагітнієте! І з підвищеним тестостероном жінки спокійно можуть завагітніти, головне, щоб була овуляція!! Саме наявність овуляції є запорукою вагітності.

На сьогодні у мене все😉. Сподобалось?👇