google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Чим небезпечний високий рівень інсуліну?

Кривов'яз Юлія
Оригінал допису

☝️Інсулін — це гормон, який виробляє та виділяє підшлункова залоза, необхідний для життя та для регулювання рівня глюкози у крові, зокрема шляхом його зниження.

У більшості випадків гіперінсулінемія виникає внаслідок резистентності до інсуліну, яка виникає, коли клітини м’язів, жиру та печінки не реагують на інсулін належним чином. Розвиток резистентності до інсуліну зазвичай ще збільшує вироблення інсуліну.

Якщо людина має надлишок інсуліну в організмі і не має інсулінорезистентності, це спричинить низький рівень цукру в крові (гіпоглікемія). У разі гіперінсулінемії через резистентність до інсуліну надлишок інсуліну не викликає зниження рівня цукру в крові.

Хронічна резистентність до інсуліну та гіперінсулінемія можуть призвести до високого рівня цукру в крові (гіперглікемії), що призводить до переддіабету та діабету 2 типу.

⚠️Двома основними факторами, які сприяють резистентності до інсуліну та гіперінсулінемії, є надлишок жиру в організмі, особливо навколо живота, та недостатня фізична активність. А не навпаки)

Окрім переддіабету та діабету 2 типу, гіперінсулінемія пов’язана з такими станами:

Ожиріння. Метаболічний синдром.

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ).

Високий рівень тригліцеридів. Висока сечова кислота. Атеросклероз. Гіпертонія.

🚹Як запідозрити візуально?

Якщо є темні плями на шиї, у шкірних склаадках, під пахвами - інсулінорезистентність є.

Що робити?

✅Дієта

✅Фізичні вправи: фізичні вправи знижують рівень інсуліну та поступово підвищують чутливість до інсуліну, що може допомогти в лікуванні гіперінсулінемії.

✅Втрата ваги: втрата ваги пов’язана з поліпшенням гіперінсулінемії, тоді як збільшення ваги пов’язане з погіршенням гіперінсулінемії.

✅Лікування ожиріння за допомогою модифікації способу життя, дієти, медикаментів або баріатричної хірургії покращує гіперінсулінемію. ✅Баріатрична хірургія для людей з ожирінням III ступеню призводить до швидкої корекції гіперінсулінемії. Крім того, чутливість до інсуліну покращується між 6 та 24 місяцями після операції.

Наче вже все детально пояснила. Чи зрозуміло? Ставте +