google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Чому спорт не допомагає схуднути

Кривов'яз Юлія
Оригінал допису

1️⃣ Відсутній негативний енергобаланс

Тобто, тренування присутні, навіть регулярні. Але надходження калорій все рівно є вищим, ніж витрати під час тренування. Для прикладу, ви випили 2 капучіно (1 - 220 ккал, 2 - 440 ккал). А за одне годинне кардіо тренування витратили 300-500 ккал. Вважайте, що тренуванням лише ''покрили'' капучіно. А якщо протягом дня ще були перекуси, прийоми їжі, інші рідкі калорії...ось і відповідь, чому не худнемо.

Тому при зниженні ваги на тлі тренувань має бути адекватна кількість білку при помірному зниженні засвоюваних вуглеводів та виключення швидких рафінованих вуглеводів. Саме такий режим харчування дасть зниження ваги. Пам'ятаємо, що

при жорсткому обмеженні білку, в першу чергу, втрачаються м'язи, погіршується еластичність шкіри.

2️⃣ Неадекватні фізичні навантаження

Недостатні навантаження, низької інтенсивності, одноманітні. Буває, що дівчата кажуть: ''Ходжу на тренування''. Запитую: ''Як довго? Як тривало?" Відповідь: ''Займаюсь місяць...або займалась місяць, не було результату і кинула...або було ось як три заняття лише''. Також є частина жінок, які місяць тренувались регулярно, а потім діти хворіли, не було часу, купа роботи...і так і перестали тренуватись.

Якщо людина ходить на тренування раз на тиждень або два рази на тиждень, та ще й тренування менше ніж годину, без активного кардіокомпоненту+силові, то цього недостатньо. За сучасними дослідженнями, мінімальна кількість активних спортивних навантажень при зниженні ваги – це 3 години на тиждень. Тобто або 3 тренування по годині, або 6 днів на тиждень 30 хвилин.

3️⃣ Надмірні тренування

Є ситуації, коли тренування виконуються щодня (у нетренованої людини). Це призводить до стресу організму, перевтоми, порушення сну, набрякам, нападам голоду і все це може вести до переїдання. Тому, все в міру.

4️⃣ Гормональні порушення

Найчастіші гормональні порушення, які блокують зниження ваги:

➖ Гіпотиреоз – знижена функція щитоподібної залози, з вираженим уповільненням енергообміну на фоні якого вага не знижується, слабкість прогресує.

Які ще причини знаєте? Пишіть👇