google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Чому інсулін боїться сонця і тепла

Кривов'яз Юлія
Оригінал допису

Ін'єкції інсуліну є основою терапії діабету 1 типу. Як і багато інших ліків, він надзвичайно чутливий до зовнішніх умов, включаючи сонячне світло та високі температури. Ось причини, за якими інсулін потрібно берегти від сонця і спеки:

➡️ Гормон інсулін має білкову природу. Під впливом високих температур його молекули можуть руйнуватися або змінювати структуру, що знижує ефективність препарату. А це загрожує гіперглікемією і кетоацидозом!

➡️ До того ж в спеку термін придатності інсуліну може істотно скоротитися. Навіть якщо інсулін не був безпосередньо підданий впливу сонячних променів, тривале зберігання при високій температурі може зробити його непридатним до використання раніше зазначеного терміну.

➡️ Щоб забезпечити максимальну ефективність і безпеку інсуліну, його запаси слід зберігати в темному місці при температурі від +2 до +8 градусів (в холодильнику) не надто близько від морозильної камери. Не заморожувати.

➡️ Інсулін, який використовується, можна зберігати при кімнатній температурі, що не перевищує 30 градусів, подалі від прямих сонячних променів та джерел тепла. Після кожної ін’єкції шприц-ручку слід знову закривати ковпачком з метою захисту від світла. Не залишайте його в закритому автомобілі.

Правила прості і наче всі їх знають, але і тут бувають порушення, що ведуть до гіперглікемії. Будьте обачними.