google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Як попередити запаморочення

Бобровник Валерія
Оригінал допису

Якщо ви не хочете, щоб вам паморочилось роками…

Робіть три прості кроки:

📌Розпочніть вестибулярну реабілітацію цим швидше після гострого епізоду головокружіння.

Починайте виконувати вестибулярну гімнастику, поступово нарощуючи складність та тривалість вправ. Можна розпочати з вправ, які задіюють рухи очей, додаючи позиційні вправи та вправи на баланс (наприклад, на одній нозі чи стоячи на одній лінії). Не бійтесь, якщо перші дні вправи ще провокуватимуть дискомфорт.

📌Не уникайте активності поза домом після головокружіння.

Зазвичай, запаморочення починає турбувати більше на відкритих місцевостях та в людних місцях, не уникайте їх, щоб не сформувати страх. Також на вулиці ви будете більше задіювати зір та глибоку чутливість (пропоіоцепцію) при ході, що допоможе відновити чуття рівноваги, адже саме на ці органи переходить навантаження після ураження вестибулярного апарату та на час його відновлення.

📌Працюйте з тривогою.

Не аналізуйте щоразу, чи наявне запаморочення, коли ви встаєте, повертаєте головою, змінюєте положення тіла, не займайте тривалих вимушених позицій, якщо на це нема чітких рекомендацій лікаря. Це тільки збільшить шанс на психогенне запаморочення й ПППГ.

Думка «Мені може знов запаморочитись» - це лише думка 🙂 І доки ви не дасте їй надлишкової влади над собою, з вами нічого не трапиться.

🙌🏻І головне, не бійтесь звернутись до фахівців, якщо самостійно не справляєтесь. Фізичний терапевт допоможе опанувати дієві вправи, а психотерапевт розбереться зі страхом .

Чи страждаєте ви на запаморочення? Що допомагає? Діліться 🫶🏻