google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Колаген

П'єц Вікторія
Оригінал допису

🍶Реклама питного колагену заполонила весь інтернет. То стіки, то вже готовий розчин то пігулки. Обіцяють неймовірний ефект, а яка реальність?

💪Колаген - це головний білок сполучної тканини в організмі людини (сухожилля,хрящі, кістки,шкіра- ці тканини становлять близько 50% маси тіла людини), колаген забезпечує міцність та еластичність наших тканин.

Колаген синтезується в організмі людини у фібробластах та хондроцитах.

І так, в організмі є 12 видів колагену.

З віком процес вироблення власного колагену в організмі сповільнюється, змінюється співвідношення типів колагенів в тканинах.

Чому? Через зміну вмісту ферментів,які необхідні для синтезу нових ланцюгів їх модифікації, утворення поперечних зв'язків.

Ну і звісно це призводить до зменшення еластичності шкіри, кровоносних судин та погіршення механічних властивостей сухожилків і хрящів.

😕То що всім треба пити колаген?

Ні. Коли колаген (питний ,капсули)потрапляє у шлунок під дією шлункового соку він розщеплюється на амінокислоти, і в подальшому саме амінокислоти потрапляють у кров та "будують" білок. В подальшому який саме білок це буде і куди він потрапить - залежить від організму (це може бути і колаген, і м'язова тканина).

❗Сучасних досліджень які б довели ефективність питного колагену - мало, або у них мала вибірка, чи є зацікавлені сторони у дослідженні, + Ви ніколи не знаєте точний склад оскільки це БАД (є описані випадки інфікування через вживання колагенових бадів саме з колагену свиней)

❗Немає жодних досліджень які б довели результативність вживання колагену та наприклад росту нігтів, волосся та покращення якості шкіри.

То що робити аби допомогти організму виробляти колаген?

Продукти багаті на колаген:

- мʼясо, желатин, холодець, бульйони.

Також нашому огранізму “допомагають” виробляти колаген:

- бобові, риба, яйця, горішки, зелень.

Памʼятайте, що диво-пігулки яка б покращила відразу все, що можна в організмі - не існує

P.S нашому організму байдуже чи випити той колаген чи вживати з їжею. То навіщо переплачувати?

А Ви вживали колаген?)