google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Що треба знати про скарлатину

Кліщ Вікторія
Оригінал допису

Давайте розбиратись.

Скарлатину і бактеріальний тонзиліт (бак.ангіну) викликає один і той самий збудник, бета-гемолітичний стрептокок групи А. І якщо дуже просто, основною різницею між ними буде наявність висипань при скарлатині.

При обох захворюваннях буде підвищення температури 38 і більше, наростання інтоксикації (вʼялість, слабість, інколи блювання) та біль в горлі (на це вказує відмова від їжі).

Обʼєктивно, що ми можемо побачити: набряклий зів та мигдалики, яскраве почервоніння, білі нальоти чи кров’янисті висипання, які переходять на піднебіння. Можуть бути всі ознаки, а може щось одне.

Горло болить і часто дуже сильно, а також збільшуються і теж болять шийні лімфатичні вузли.Дітки можуть скаржитись на біль у вухах.

При скарлатині будуть висипання в перші дні захворювання, які стають інтенсивнішими в складках тіла. Зазвичай зʼявляються на обличчі (крім носогубного трикутника) тулубі та верхніх кінцівках. Висип дрібноточковий, може зливатись. Не турбує дитину, хоча шкіра в місці висипань суха та шершава.

За кілька днів минають самостійно, але може залишитись лущення шкіри.

Є два способи перевірити характер висипань: білий дермографізм ( якщо провести чимось по шкірі, залишається білий слід) та метод щипка: якщо вщипнути шкіру, висипання за деякий час стануть інтенсивнішими.

Є і гарна новина, особливо для працюючих батьків: після 24 годин прийому антибіотика і покращення самопочуття дитина не заразна і може відвідувати дитячий колектив (тому забудьте за 21день)).

Лікуємо скарлатину простими препаратами: амоксициліном, проте прийом тривалий - 10днів.

І навіть якщо ви чи дитина почуваєте себе супер класно, ліки потрібно допити - щоб зменшити ризик рецидиву.

Різні пшикавки для горла тут не потрібно, хіба суто симптоматично для знеболення.

Морозиво можна і треба, сніг їсти і гуляти теж😉

Вакцинації, на жаль, від цього збудника немає. Так як можливі і рецидиви (якщо є контакт з носієм або зниження опірності організму).

Цікаво, що симптоми скарлатини не завжди такі, як ‚‘пише книжка‘‘. Тому обов’язково потрібно звернутись до лікаря, аби упевнитися, що саме вам потрібно лікувати!

А ви стикались із скарлатиною?