Цей метод прийшов до нас із стародавньої Індії 🇮🇳, де існував цілий прошарок людей, названий Садху (саме слово «Садху» перекладається як «доброчинний»). Вони вели аскетичний спосіб життя, цілком присвятивши все своє життя осягнення вищої стадії розвитку духу 🧘♀️
❤️ Одразу лайк. І діліться корисним дописом із знайомими.
Самі аскези були різними, хтось давав обітницю мовчання, хтось відмовлявся стригти волосся та нігті. Вважалося, що таким чином Садху спрямовує всю свою духовну енергію на досягнення благих цілей. Ідея стояти на цвяхах - це очевидно простий і водночас ефективний спосіб впливати на тіло, завдаючи йому страждання, достатні для того, щоб відволіктися від мирської метушні і повністю поринути в отримані відчуття, одночасно заперечуючи тілесні бажання.
🔍 Досліджень методу цвяхостояння майже немає. Проводилося на здорових людях, і було доведено, що суб’єктивні показники болю негайно зросли 📈 і досягли піку протягом 30 сек. Потім біль поступово вщухав, що вказало на ефект звикання. Учасники експерименту суб’єктивно розслабилися.
При цьому спостерігалася робота як симпатичної (підвищення пульсу, тиску) так і парасимпатичної (дія навпаки) нервової системи.
🤔 Знову зʼявилася думка, що цвяхи діють на зони в ступнях (в каруселі), що проекційно відповідають за різні органи.
І знову вчені довели, що немає диво-меридіан і проекції органів у вусі чи стопі.
Чи лікує цей метод❓
❌ Ні.
Чи допомога розслабитися ❓
⭕️ Так, через біль та напруження.
Чи потрібно стояти на цвяхах ❓
❌ Ні, якщо ви не прихильних індійських методів.
⭕️ Так, якщо є зайві гроші, бажання болю, отримуєте розслаблення через напруження.