google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Геміфаціальний спазм

Рогова Єлизавета
Оригінал допису

😜 Геміфаціальний спазм це мимовільні пароксизмальні посмикування м’язів обличчя з однієї сторони. Все це пов’язано із мимовільним збудженням лицевого нерву, який відповідає за міміку обличчя.

🖌️ Причини:

➖ Компрессія лицевого нерву: судинами (гілки передньої нижньої мозочкової артерії, задньої нижньої мозочкової артерії та вестибулярної артерії).

➖ Травма

➖Пізні наслідки невриту лицевого нерва

➖Структурні ураження по ходу лицьового нерва, особливо доброякісна пухлина, що давить на внутрішньочерепну частину нерва

➖Артеріовенозні аномалії, внутрішньочерепна артеріальна аневризма, артеріовенозна фістула, ангіоми

➖Мастоподібні та вушні інфекції (отит, холестеатому)

➖Пухлини привушної слинної залози

➖Мальформація Кіарі та інші структурні аномалії задньої черепної ямки

➖Ураження стовбура головного мозку, такі як демієлінізуючі бляшки розсіяного склерозу

✔️ Як проявляється:

Класично мимовільні тонічні/клонічні скорочення однієї сторони обличчя починаються із залучення кругового м’яза ока, що призводить до короткочасного, уривчастого, безболісного та мимовільного закриття ока.

Ця мимовільна дія пов’язана з нечастим підняттям брів і посмикуванням очей.

Протягом кількох місяців або років нерегулярні тоніко-клонічні скорочення поступово прогресують і залучають нижні м’язи обличчя, такі як періоральні м’язи (круговий м’яз, м’яз підборіддя, платизма). При погіршенні симптомів часто відбувається мимовільне примусове змикання повік, схоже на блефароспазм.

Скорочення під час сну є однією з характеристик геміфаціального спазму, що відрізняє його від більшості рухових розладів.

У запущених випадках відхилення/асиметрія обличчя та гримаси виявляються через розтягнення скорочених м’язів з одного боку.

У деяких випадках вторинних геміфаціальних спазмів відзначаються рідкісні симптоми, у тому числі клацаючий звук у вусі, біль у вусі та втрата слуху.

Симптоми, як правило, посилюються стресом, втомою, прийомом їжі та занепокоєнням. Техніки релаксації або просто дотику до обличчя вщухають спазм/посмикування.

👉 Про діагностику та лікування в наступному дописі. Якщо зацікавило Напишіть про це