google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Тівортін. Безпека при вагітності

Савицька Ольга
Оригінал допису

Тівортін при вагітності

Пост буде об‘ємним 💪🏼

Почну з того, що головним гаслом медицини є «не нашкодь», тому мені дуже дивно, як можна на вагітних випробовувати те, з чим не були проведені серйозні дослідження?🤷🏼‍♀️

В період вагітності дуже і дуже в рідких випадках можна СПРОБУВАТИ призначати препарат «off-label”, коли в офіційній інструкції не прописано про безпеку вживання під час вагітності.

Коли ж люблять призначати тівортін?

1️⃣”стара» плацента 😡 допис про плаценту є, вона або справляється зі своєю функцією і з плодом все гаразд, або щось пішло не так і це видно за станом плода.

Не існує ні «молодої» ні «старої» плаценти. Якщо з плодом все гаразд - плацента молодчинка)

2️⃣Профілактика прееклампсії. Як показали дослідження, в крові вагітних із ризиком прееклампсії і так високий рівень L-аргініну ( діюча речовина тівортіну) .Основна і головна профілактика прееклампсії - аспірин.

3️⃣ Затримка внутрішньоутробного розвитку плода. Дуже неприємна ситуація.

Але! Коли плоду і так «не солодко»- вмикаються компенсаторні механізми.

Що це таке?

Уявімо, ви пошкодили ногу.Відповідно, хвора нога рухатись не може, а здорова нога отримує більше навантаження.

Це і є компенсація.

Коли здорова нога вже перевантажилась і також не може виконувати рухову функцію - це декомпенсація - обидві кінцівки вийшли з ладу ( ще ніколи ніхто так не описував патофізіологію 😂💪🏼)

Тепер серйозно.

Коли існує небезпека для життя плода, вмикається механізм компенсації - основне кровопостачання «перемикається» на життєво важливі органи: мозок, серце, печінка.

При цьому периферичні судини стискаються, щоб збільшити напір крові до головних органів.

В чому суть тівортіну?

Він стимулює утворення оксиду азоту, який розслабляє судинну стінку.

І ось, плоду і так не солодко, але механізми компенсації справляються. Ми «зверху» додаємо розслаблення периферичних судин, які тримають тиск для головних органів, а в кровотоці основних органів, судини яких і так розслаблені і дещо розширені, викликаємо ще більше розслаблення та кровонаповнення.

Дослідження, проведені на речовинах, які мають подібний ефект (але в разі сильніші) було показано, що частота ВШК (внутрішньошлуночкових крововиливів) у новонароджених зі ЗВУР була вищою.

Можливо, колись такі дослідження будуть проведені і для тівортіну, але поки цього не сталось - варто бути обережними.

Єдиний варіант, коли L-аргінін може бути розглянутим - при дефіциті білку в раціоні матері.Та в якій дозі і як довго можна застосовувати - поки невідомо.

Період вагітності явно не найкращий час для експериментів. Є чіткі алгоритми ведення тієї чи іншої ситуації, ефективність яких уже доведено.

А вам призначали під час 🤰🏼?