google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

СПКЯ

Савицька Ольга
Оригінал допису

Вересень - місяць обізнаності про синдром полікістозних яйників.

Так стало заведено, що «полікістозною» вважають жінку з вищим ІМТ, гірсутизмом, шкірними проявами і нерегулярним циклом.

Також жінки, у яких згідно лабораторних показників немає підвищення рівню «чоловічих» статевих гормонів не вірять поставленому діагнозу СПКЯ.

Які ж є фенотипи ( прояви) синдрому полікістозних яйників?

Згідно з Роттердамськими критеріями розрізняють 4 фенотипи СПКЯ:

* Тип A класичний : Гіперандрогенія + нерегулярний менструальний цикл + полікістозна морфологія яєчників

* Тип B класичний : ГІперандрогенія + нерегулярний менструальний цикл

* Тип С некласичний, овуляторний : ГІперандрогенія+ полікістозна морфологія яйників

* Тип D нормоандрогенний : нерегулярний менструальний цикл + полікістозна морфологія яйників

Класичний СПКЯ (фенотип А та В)

Фенотип А часто називають «повним» фенотипом СПКЯ, а обидва фенотипи А і В часто називають «класичним» СПКЯ. Жінки з класичним СПКЯ мають вираженіший гірсутизм та вищий ступінь ожиріння, більш виражену нерегулярність менструального циклу і частіше мають резистентність до інсуліну, дисліпідемію, жирову хворобу печінки з підвищеним ризиком метаболічного синдрому в порівнянні з овуляторними або негіперандрогенними фенотипами (C і D).

Овуляторний СПКЯ (фенотип С)

Критерії The Androgen Excess and Polycystic Ovary Syndrome Society (AE-PCOS) 2006 року та Роттердамські критерії 2003 року включають фенотип С, так званий „овуляторний” СПКЯ. Показники гірсутизму, рівні андрогену та ліпідів, а також ризик метаболічного синдрому у жінок із фенотипом С є проміжними між класичним СПКЯ та фенотипом D.

Негіперандрогенний СПКЯ (фенотип-D)

Фенотип D, запроваджений Роттердамськими критеріями 2003 року, відомий також як «негіперандрогенний СПКЯ». У цих пацієнток нормальний рівень андрогену та найменший ступінь ендокринної дисфункції, включаючи інсулінорезистентність та найнижчу поширеність метаболічного синдрому. Пацієнтки з фенотипом D, які мають підвищений індекс маси тіла (ІМТ), можуть бути більш резистентними до інсуліну порівняно зі здоровими жінками, проте в рази менше, ніж пацієнтки з класичним СПКЯ.