google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Надлишкова вага і ембріон

Савицька Ольга
Оригінал допису

Надлишкова вага і хромосомний набір ембріона - який зв’язок?

Ви вже давно знаєте, що надлишкова вага то погано.

І не поспішайте мене звинувачувати у бодішеймінгу - візьміть будь-яку настанову з акушерства та гінекології і майже в кожному з них фактором ризику того чи іншого захворювання буде високий індекс маси тіла.

Але якщо ще донедавна ми мали для початку циклу ЕКЗ рекомендувати пацієнтці привести ІМТ до норми, то на сьогодні в США було проведено дослідження, яке охопило 1750 жінок які вперше проходили протокол ЕКЗ з ПГТ ембріонів і мали надлишкову вагу.

Дивовижно, але факт - різниці в кількості еуплоїдних ембріонів ( з правильним набором хромосом) між досліджуваною і контрольною групою НЕ БУЛО!

Тому зараз рекомендована така стратегія у жінок з надлишковою масою тіла та ожирінням :

1️⃣ Вступаємо в ЕКЗ, отримуємо ембріони, робимо ПГТ та кріоконсервуємо їх.

2️⃣ Тільки після цього нормалізуємо ІМТ за допомогою харчування, фізичної активності, також можемо використовувати аналоги глюкагоноподібного пептиду - 1 ( привіт тим,хто хейтить саксенду і оземпік! При правильному підході ці препарати класно працюють 👍)

3️⃣ Йдемо в кріоперенос з нормальним ІМТ, чим збільшуємо шанси живонародження та попереджуємо передчасні пологи, прееклампсію, гестаційний діабет.

Чому змінили парадигму і спочатку все ж йдемо в протокол?

Час, який потрібен для схуднення, негативно впливає на оваріальний резерв, інколи може бути пізно і ми маємо розглянути варіант донорських ооцитів 🟡