🔶Атопічний дерматит – це хронічне захворювання шкіри, при якому спостерігається сухість, почервоніння та свербіж шкіри.
🔶В основі виникнення АД є порушення формування шкірного бар’єру (через дефіцит білка філігрину), що обумовлено генетичними, спадковими чинниками та факторами навколишнього середовища. Уявіть, що шкіра дитини схожа на сито, через шпаринки якого легко втрачається волога.
🔶Зазвичай перші прояви АД виникають у віці до 1 року. У маленьких діток прояви АД зазвичай виникають на щоках, на розгинальних поверхнях кінцівок, тулубі.
У дітей старшого віку та дорослих прояви з’являються на згинальних поверхнях (згини ліктів, кисті, колін тощо).
🔶Атопічний дерматит має хронічний перебіг з періодами загострення (коли є висипання, подразнення, свербіж та сухість) та періоди ремісії (коли шкіра чиста та зволожена).
Неможливо «вилікувати» атопічний дерматит, але можна його контролювати щоб досягти тривалої ремісії. Основа лікування – правильний догляд за шкірою.
Гарна новина – в більшості випадків діти «переростають» атопічний дерматит (у 80% дітей прояви атопічного дерматиту зникають до підліткового віку.
❌Атопічний дерматит – це не алергія, а стан шкіри. Лише у 30% випадків тригером може бути певний харчовий алерген (найчастіше це молоко, горіхи, яйця). Але це абсолютно не означає що всім дітям потрібно дотримуватися певної дієти і мати обмеження в харчуванні. Тригерами атопічного дерматиту можуть бути також забруднене пилом або тютюновим димом повітря, піт, одяг з синтетичних тканин, пересушене повітря тощо.
❌Не потрібно шукати причину атопічного дерматиту «всередині». Його причиною не є наявність гельмінтів, проблеми з печінкою чи кишківником. Для лікування атопічного дерматиту не потрібно застосовувати пробіотики, сорбенти. Засоби від алергії (антигістамінні) не лікують АД, вони лише можуть бути призначені лікарем в певних випадках, для зменшення свербіжу.
Про догляд за шкірою при атопічному дерматиті – в наступному дописі ➡️
Чи зустрічалися Ви з цією проблемою❓