Психогенна еректильна дисфункція
Клінічний випадок
✅🙎♂️Чоловік 28 років, під час сексу переніс панічну атаку, серцебиття, тривога, головркружіння і звичайно що під час цього ерекція не найкраща, викликали швидку , ЕКГ, на наступний день звернулися в лікарню , осбстедений, все Ок
✅На наступний інтим з дружиною вже боявся що буде подібне, і знову дійсно виникла панічна атака .
✅Чоловік почав уникати контакту з дружиною , не розумів що з ним і потім вже і панічної атаки не було , але був страх інтиму з дружиною і що не вийде знову!
✅Зверталися до урологів , андролонгів , аналізи всі Ок.
✅Виник страх панічної атаки при статевій близькості і звичайно ж страх невдачі, що не буде ерекції.
✅І це тривало досить довго , поки не звернувся до психотерапевта.
✅При консультаціі виявлено , що чоловік страждає на тривожно -депресивний розлал з панічними атаками.
✔️🙎♂️Другий випадок, чоловік 32 років звернувся з тим що постійно хвилюється перед статевим контактом з дружиною і ерекція порушується .
✅При консультації виявлено, що чоловік страждає на тривожний розлад.
✅Невдачі в сексуальному житті чоловіка іноді називають імпотенцією, що не зовсім вірно. ✅Сучасна назва - еректильна дисфункція і вона часто є психогенною. Тобто виникає на фоні стресів, тривоги, депресії , ПТСР тощо
✅Може проявлятися зниженням статевого потягу ( лібідо , порушенням еякуляції ( передчасна або навпаки важко закінчити процес) і порушення оргазму.
✅Вважається що якщо є нічні спонтанні ерекції, вранішня ерекція, коли порушення ерекції буває при першому статевому контакті, при одяганні презервативу, при переході від ласк до безпосередньо - проникнення і якщо в чоловіка було невдачі - то формується синдром тривожного очикування невдачі, тобто порушення ерекції психогенного характеру.
✅😜Тому трішки заберу «хліба» в урологів і скажу що це лікується в першу чергу психотерапевтами та психіатрами, а не урологами.
✅Ми лікуємо основне захворювання депресію, ПТСР тощо . Психотерапія, антидепресанти і також приєднанням Інгібіторів фосфодіестерази-5 ( силденафіл, варденафіл, тадалафіл, аванафіл, лоденафіл, міроденафіл і уденафіл)
✅ До речі передчасна еякуляція також лікується антидепресантами(тобто якщо є депресія і ми це лікуємо, то з цим процесом також стане краще)
✅ Спеціальний препарат який використовується для продовження тривалості статевого акту (який не використовується вже для лікування депресії), ДАПОКСЕТИН.
✅ і також при цих порушеннях чоловічої сфери допоможе звичайно розуміюче відношення дружини або партнера до чоловіка і все буде Ок!