Останнім часом випадків вітрянки стало надзвичайно багато, а вакцини досі немає… Хоч, скажу по секрету, зовсім скоро має бути поставка!
То що ж не потрібно робити, якщо у дитини вітрянка?
1 - Краще перехворіти, ніж вакцинуватися!
Це мабуть, найшкідливіша порада!
Я думаю, багато батьків, хто стикнувся з вітрянкою розуміють - не така це вже й “дитяча” хвороба. І як мінімум, шрамики, як нагадування про цих неприємних 2 тижні, залишаються на все життя
Окрім цього, ризик важкого перебігу та ускладнень досить високий!
Тому, якщо є змога отримати вакцину - вакцинуйтеся!
2 - Приймати “псевдо”-противірусні
Різні вірини, флазиди, ферони і т.д., - не є ефективними при вітряній віспи. Тому вони не доречні у плані лікування.
А от прийом ацикловіру, препарату від герпетичної інфекції, в деяких випадках, при важкому перебігу, при наявності факторів ризику може бути цілком доречним (має бути призначеним лікарем)
3 - Маститися зеленкою (фукорцином, синькою, бетадином). Не варто робити з дітей крашанки, всі ці кольорові антисептики зовсім не доречні, а фукорицин - щей токсичний, через вміст фенолу!
Краще обрати засоби, які будуть контролювати свербіж. Підбірка засобів при вітрянці вже у телеграм групі для батьків “Дитинознавство” (посилання в шапці профілю)
4 - Не мочити висип
При вітрянці можна і треба купатися! Легкий прохолодний душ зменшує свербіж, а головне очищує шкіру і зменшує ризик інфікування ран! Тому, обов’язково варто дотримуватися гігієни!
5 - “Вітряночні вечірки”
Пам’ятайте, вітрянка надзвичайно летючий вірус, який передається дуже швидко! Тому, якщо у дитини вітрянка, варто її ізолювати допоки не відпаде остання кірочка або 5 днів від останнього висипу. В цілому це десь 9-10 днів!
Не потрібно ходити з дитиною по магазинах, майданчиках, дитячий центрах, возити її в громадському транспорті і т.д. Ви ніколи не знаєте хто поруч з вами! А це може бути дитина з вадою серця, з імунодефіцитом, вагітна і т.д.!
Поділіться вашим досвідом! Які шкідливі поради давали вам?