Існують такі види мігрені, які рідко зустрічаються та діагностуються, такі пацієнти часто потрапляють до інших лікарів, в інсультні відділення або ж офтальмологічні відділення. Мають досить виснажливий вплив. Часто сумніваються, що це може бути мігрень взагалі.
ГЕМІПЛЕГІЧНА МІГРЕНЬ
це рідкісний тип мігрені з аурою, поширеність якого становить 0,01%.
За даними Американського фонду мігрені, симптоми геміплегічної мігрені включають слабкість з одного боку тіла (геміплегію), порушення свідомості (сплутаність свідомості і навіть «глибоку кому»), а також загальні симптоми аури, такі як порушення мовлення, розлади зору, оніміння тощо.
Геміплегічну мігрень розділяють на два типи:
Сімейна геміплегічна мігрень є спадковою, якщо у вас є батьки або рідні брати і сестри з СГМ, шанси мати таку ж мігрень є досить високі.
Спорадична геміплегічна мігрень: SHM відноситься до геміплегічної мігрені, яку відчуває людина, що не має сімейного анамнезу геміплегічної мігрені.
За мою практику мені вдалось консультувати один раз такого пацієнта, це був чоловік 35 років, він кожного року протягом останніх 5 років 1-2 рази на рік мав приступи, які супроводжувалися парезом правої половини тіла, порушенням мови, з цими симптомами поступав в неврологічне відділення, в лікарні всі ці симптоми відходили, через 7-10 днів пацієнтавиписували в доброму самопочутті з діагнозом Тромбоішемічна атака, хоча серцево-судинних ризиків пацієнт немав.
ОФТАЛЬМОЛОГІЧНА МІГРЕНЬ
це загальний термін, який використовується для опису мігрені, що характеризується такими симптомами, як порушення зору, сліпі плями та сліпота. Ці симптоми тривають приблизно за хвилину до початку мігрені і можуть виникати як з головним болем, так і без нього. З 200 людей, які страждають на мігрень, один матиме очну мігрень.
МІГРЕНЬ З АУРОЮ СТОВБУРА МОЗКУ
раніше відома як базилярна мігрень, Американський фонд мігрені повідомляє, що цей тип мігрені відноситься до нападів мігрені з "симптомами аури, що походять з основи мозку (стовбура мозку) або з обох півкуль головного мозку одночасно.
Симптоми мігрені з аурою стовбура мозку зазвичай включають два або більше з наступних: запаморочення, нерозбірлива мова, дзвін у вухах, порушення зору в обох очах і втрата свідомості.
МІГРЕНЬ СІТКІВКИ.
Важливою відмінністю між ретинальною та очною мігренню є те, що симптоми ретинальної мігрені вражають лише одне око, в той час як очна мігрень зазвичай вражає обидва ока.
Мігрень сітківки зустрічається рідко, а зорові симптоми є більш нав'язливими, ніж очна мігрень. Якщо ви відчуваєте нові симптоми, схожі на мігрень сітківки, рекомендується негайно звернутися за медичною допомогою, оскільки вони також можуть свідчити про інші серйозні захворювання.
АБДОМІНАЛЬНА МІГРЕНЬ,
характеризується болем у животі, частіше виникає у маленьких дітей, симптоми можуть тривати до трьох днів. Ці симптоми включають нудоту, блювоту і запаморочення.
Поставити діагноз абдомінальної мігрені було неймовірно складно, не кожен медичний працівник визнає її.
ВЕСТИБУЛЯРНА МІГРЕНЬ
супроводжується симптомами: запаморочення, головокружіння, порушення рівноваги. Люди з вестибулярною мігренню можуть відчувати, що кімната обертається під час нападу, відчувають, що ніби вони рухаються. Запаморочення може посилюватися при певних рухах, вставання, погляд вниз тощо.
Поширеність до 3% дорослого населення. жінки хворіють у 5 разів частіше чоловіків.
Діагностика вестибулярної мігрені е складним завданням, оскільки існують стани зі схожими симптомами запаморочення, такі як доброякісне пароксизмальне позиційне запаморочення, хвороба Меньєра та транзиторна ішемічна атака.