google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Побічні дії від антидепресантів

Підкуймуха Людмила
Оригінал допису

Усі ми знаємо, що антидепресанти це дієві і доказові препарати, які використовуються для лікування не лише захворювань психіки, а й при неврологічних, ревматологічних, гастроентерологічних захворюваннях.

Але не все так безхмарно, сьогодні розкажу про найчастіші побічні дії від них.

1) Вага.

Так, у декого при лікуванні вона не змінюється, є такі АД які ми навпаки призначаємо при переїданні, але все ж у більшості пацієнтів маса тіла збільшується.

Тому, пацієнтам з зайвою вагою, або схильністю до цього варто уважніше підбирати ліки, а деякі групи АД не призначати зовсім.

2) Статева дисфункція.

А це зниження лібідо, аноргазмія, затримка еякуляції ітд.

Не у всіх ці побічні дії виникають, у багатьох вони спостергігаються лише на початку лікування, але у деяких можуть триматись на протязі всього курсу лікування.

3) Підвищене потовиділення(особливо нічне).

Одна з найчастіших побічних дій, яка не особливо коригується.

4) Закрепи, сухість в роті, нудота, болі в животі.

Переважно виникають на початку.

У деяких пацієнтів абсолютно не виникають, у деяких короткотривалі, у декого на жаль протягом курсу лікування можуть спостерігатись.

5) Порушення сну та бадьорості.

Певні групи АД, які мають більш активізуючий вплив, можуть провокувати безсоння, інші- які дають для корекції сну- можуть викликати седацію та ранкову сонливість.

Звісно переважно, ці явища короткотривалі.

6) Розпливчатість зору.

Доволі частенько спостерігаю у пацієнтів таку скаргу.

Переважно це явище минає.

До речі, АД можуть підвищувати внутрішньоочний тиск, тому пацієнтам з глаукомою підбираються дуже обережно.

7) Підвищення артеріального тиску.

На початку лікування доволі часте явище, особливо у групи СІЗЗСН(дулоксетин, венлафаксин), але й при призначенні есциталопраму на початку можуть спостерігатись такі явища.

8) Синдром неспокійних ніг.

Так, іноді антидепресанти можуть викликати дане явище, або ж посилити прояви синдрому у тих людей, у яких він був.

9) Подовження інтервалу Q-T

Тому пацієнтам з серцево-судинними захворюваннями підбирається і призначається з обережністю.

10) Головні болі.

Часто на початку лікування.

Часто минають самостійно.

11) Тромбоцитопенія (зниження рівня тромбоцитів)

З великою обережністю у пацієнтів, які на антикоагулянтах.

Це те, що найчастіше.

Окрім того відомо, що антидепресанти посилюють прояви певних симптомів на початку лікування, що вимагає спостереження- особливо при важких депресивних розладах.

Тому!

✅ Антидепресанти призначаються виключно лікарем який вміє їх призначати і підбирати, знає всі + і -. Призначаються виключно по показах, тобто є потреба в їх призначенні.

❌ Ніколи не призначайте АД самі собі самостійно -бо сусідці помогло.

✅ Розкажіть лікарю усі свої симптоми, супутні захворювання, препарати які приймаєте, узгодьте, що до можливості набору ваги під час прийому ліків, узгодьте з чим сумісні ліки і тд.

❌Не приховуйте те, що приймаєте АД від лікарів інших спеціальностей, до яких звертаєтесь- якщо вас запитують «чи приймаєте якісь ліки» Адже від цього залежить чи будуть сумісними ліки, які вам призначить лікар з АД, які ви вже приймаєте.

✅ Якщо у вас виникають побічні дії, про які можливо вас не попередив лікуючий лікар то не кидайте таблетками до підлоги- просто повідомте лікаря про це. Більшість побічних можуть минати в перші тижні.

❌ Якщо приймаєте ліки певний час- не відміняйте різко без узгодження з лікуючим лікарем (Бо ви вирішили, що вже все добре).

Які побічні були у вас чи зникли вони?