google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Висип та свербіж, який буває тільки у вагітних

Бакіко Катерина
Оригінал допису

Чи знали ви, що є хвороби шкіри, які притаманні лише для вагітних жінок?

Їх є чотири, розкажу послідовно, а ви поставте лайк за мою працю.

Ці чотири хвороби шкіри обʼєднує те, що вони бувають лише у вагітних, для них характерний дуже інтенсивний свербіж шкіри, який інколи не дає нормально спати і жити.

Ці хвороби зазвичай виникають на останніх термінах вагітності або у ранньому післяпологовому періоді, і нащастя, зникають самостійно після пологів.

1️⃣ Поліморфний висип у вагітних (PUPPP, або сверблячі уртикарні папули та бляшки вагітних).

Не страшна хвороба шкіри, трапляється найчастіше. Починається зазвичай на шкірі живота, часто на розтяжках шкіри.

Супроводжується утворенням червоних прищиків, наче обпечені кропивою ділянками шкіри, які схильні до злиття. Дуже сверблять, інколи жінки роздирають до крові висип.

Причина невідома, часто у тих жінок, які дуже набирають вагу під час вагітності або вагітнi двійнею чи трійнею. Висип зникає за тижні- місяці після пологів, не залишаючи слідів на шкіри. Плоду загрози не несе.

2️⃣ Холестаз вагітних.

Це хвороба, яка проявляється спершу інтенсивним свербежем великої площі шкіри, і вже потім з'являється висип, як наслідок розчухів: червоні плями, прищики, лущення, подряпини.

Супроводжується збільшенням сироваткових жовчних кислот та порушенням у біохімічних аналізах крові.

Тому лікар, щоб діагностувати цю хворобу, спершу вас запитає, що було перше (свербіж чи висип) і скерує вас на обстеження.

Вважається небезпечною хворобою, бо пов'язана з пришвидшеними пологами, дистресом плода і навіть мертвонародженням.

Причина, як ви здогадуєтесь, не відома. Холестаз потребує моніторингу лікарем.

3️⃣ Атопічний висип вагітних.

На вигляд має два типи. Перший виглядає, як дерматит (у вигляді червоних плям з лущенням). Другий тип - сверблячих вузликів чи прищиків, часто згрупованих, на кінцівках та тулубі.

Причина невідома, часто виникає у тих мам, які мали атопічний дерматит у дитинстві. Небезпеки для здоров'я і життя вагітної та плода не несе.

4️⃣ Гестаційний пемфігоїд.

Це рідкісна хвороба шкіри та найважча з перелічених. Причина невідома, можливо автоімунний процес. Може негативно впливати на плід.

Хвороба починається з навколопупкового свербежу та висипу. Висип є у вигляді прищиків та плям, схильний до злиття у бляшки, через деякий час утворюються пухирі.

Висип зникає через дні-тижні після пологів.

Хвороба потребує активного лікування та спостереження. Жінки можуть годувати грудьми.

Як лікують ці хвороби?

На жаль, вилікувати не можемо. Наше завдання зменшувати симптоми хвороби (в основному це свербіж та висип, поки жінка народить і висип пройде).

При важких ситуаціях пологи можуть бути пришвидшені, потрібен контроль лікаря. Зазвичай для лікування використовуємо: зовнішні протисвербіжні креми та спреї, антигістамінні ліки, стероїдні креми або таблетки, при холестазі препарати урсодеоксихолевої кислоти.

Також важливо шкіру не перегрівати, прикладати холод при свербежі, контролювати мікроклімат вдома, носити ніжний одяг, не користуватись гарячою водою і мастити шкіру емолентами.