google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Вся правда про трихологію

Бакіко Катерина
Оригінал допису

Поширте допис, щоб більше людей про це дізналось.

Природний ріст волосся неможливо пришвидшити, це особливість вашого організму та генетики. Ріст волосся не залежить від «легкої руки» перукаря, від частоти підстригання, від стрижки на «молодий місяць», він не покращується від масажу шкіри голови чи комірцевої зони.

Немовлят не треба стригти налисо, коли їм виповнюється рік – це не повпливає на ріст їхнього волосся.

Вітаміни «для волосся» не покращують стан волосся, якщо проблема не спричинена їх недостатністю. Це міф, що коли пропити спеціальні вітамінні комплекси, волосся на голові та на тілі росте активніше. Також неефективна є мезотерапія – уколи вітамінів в шкіру голови. Весняного авітамінозу зараз немає.

Шампуні не впливають на лікування випадіння волосся, адже причина випадіння волосся – у волосяній цибулині, яка знаходиться у товщі шкіри. Ніякі косметичні шампуні не проникають у нашу шкіру. Заявлені на етикетці «чудодійні компоненти» – неефективні і це всього лише реклама.

Натуральні маски з яйця, цибулі, стручкового перцю і що там ще є теж неефективні.

Усі дерматологи – трихологи по замовчуванню, проте не усі трихологи є дерматологами і навіть не завжди є лікарями.

Якщо у вас надмірне випадіння волосся, хвороба шкіри голови, є порідіння волосся, залисини, то вам потрібно звернутись до лікаря-дерматолога.

Якщо вас турбує косметичний вигляд волосся, посічені кінці, то тоді можна працювати з перукарями-трихологами.

Немедична трихологія – це величезний маркетинг, який має прибутковість мільйони доларів щороку. Це безліч втирань, сироваток, шампунів, уколів, вітамінів, лосьйонів, приладів. Майже усі вони неефективні. На пляшечці та у рекламі можна пообіцяти будь-що, але доводити свої слова не обовʼязково, бо це не ліки та правил перевірки правдивості не існує.

Мити голову можна щодня. Це не шкідливо. І навпаки, не обовʼязково мити голову щодня для здоровʼя волосся. Оберіть частоту миття комфортну вам, вона може мінятись протягом життя і ваших потреб.

Якщо у вас посічені кінці – підстрижіть їх. На жаль, косметичні засоби їх не лікують.

Сивина зʼявляється не від стресу. У нормі люди починають сивіти з 20-30 років. Хтось раніше, хтось пізніше. Це залежить від генетики.

Шампуні не «лікують» надмірну жирність волосся. Шампунь - це просто мило. Воно не впливає на активніть сальних залоз, та не регулює функції шкіри.

Ми ж не очікуємо, що гель для миття посуду буде робити так, щоб посуд менше потім бруднився, правда?

Шампуні для жирного волосся краще вимивають шкіру, підсушують. Але вони не лікують її жирність.

Косметичні процедури для волосся бувають агресивним і можуть його дуже пошкодити, подумайте чи краса вартує здоровʼя.

Хвороби волосся та шкіри голови зʼявляються не від глистів, не від «токсинів», не від «печінки».

Не обовʼязково усім уникати шампунів та кондиціонерів, що містять сульфати та силікони. Ці речовини не є шкідливі. Сульфати дають для кращого утворення піни.

Силікони можуть дещо розгладжувати волосся та додавати блиску. Звичайно, ці речовини не усім підходять, тому косметику підбираємо індивідуально.

Якщо ви помітили у себе надмірне випадіння волосся- зачекайте кілька місяців.

Пригадайте, чи за 2-3 міс до того у вас не було стресу, операції, хвороби з гарячкою, внутрішніх ліків, пологів та викиднів, далекого переїзду. Зазвичай воно самостійно проходить.

Якщо не пройшло, не спішіть робити аналізи.

Тактика така: ви звертаєтесь до лікаря, він вас оглядає, розпитує, виконує трихоскопію (огляд спеціальним приладом). На основі цього він ставить діагноз (або попередній діагноз, якщо не впевнений, їх може бути кілька).

І далі залежно від нього призначає обстеження, або не призначає.

Наперед ніяких аналізів не треба здавати, бо деколи аналізів взагалі не потрібно, а коли треба, то можуть бути зовсім не ті, що ви придумали чи прочитали в інтернеті.

Слід негайно звернутись до лікаря, коли волосся випадає вогнищами і там запалена та червона шкіра, є рубці, гнійники.

Не обовʼязково періодично робити пілінг волосистої частини голови. Памʼятайте, він може подразнювати шкіру, якщо вона хворіє.

Себорейний дерматит та лупа не лікується тільки одними шампунями. Часто потрібні ще медикаменти.

Захищати від сонця треба і волосисту частину голови (особливо чоловікам з лисиною), вуха, шию і решта відкритих ділянок шкіри.

Адже сонце провокує рак, не рідко він виникає саме на цих зонах.

Від надмірного випадіння волосся ще ніхто не вмер, проте залисини можуть дуже впливати на життя людини: діти один одного цькувати, на роботу важко влаштуватись, люди зглядаються.

Давайте будемо толерантні до зовнішності один одного та будемо підтримувати людей без волосся.